W sieci pojawił się film nagrany podczas sobotniego marszu prounijnej opozycji „Polska w Europie” w Warszawie. Prominentny polityk PO Rafał Grupiński mówi w nagraniu, że jego partia zdecydowała o nie eksponowaniu tematu związków partnerskich do czasu wyborów, by zyskać głosy wyborców na prowincji. Według niego PO podejdzie „progresywnie” do tej sprawy po październikowych wyborach parlamentarnych.

Na nagraniu widać, że w czasie marszu do Grupińskiego podszedł mężczyzna z unijną flagą i zadał mu pytanie o związki partnerskie. – Na pewno w tej sprawie będziemy działać progresywnie. Ale po dwudziestym którymś października – odpowiedział poseł PO. – Po prostu musimy prowincję przyciągnąć do głosowania. (…) Stąd też dzisiaj nie eksponujemy tego za bardzo. Może to Rafał [Trzaskowski] mówił w Warszawie, ale my już tego nie możemy mówić w… czy w Świebodzinie. Tam nas ludzie przepędzą. To jest problem – dodał Grupiński.

Przypomnijmy, że prezydent Warszawy z ramienia PO Rafał Trzaskowski ogłaszając 18 lutego „Warszawską Deklarację LGBT+” zawarł w niej między innymi postulat organizacji w szkołach zajęć na temat osób identyfikujących się z ruchem LGBT i przygotowanych we współpracy z ich organizacjami. Lekcje mają być rzekomo elementem wychowania seksualnego i upowszechniania tolerancji. „Warszawska Deklaracja LGBT+” wywołała kontrowersje, a jej przeciwnicy, szczególnie wśród rodziców warszawskich uczniów, zorganizowali ruch protestu przeciw promocji LGBT w szkołach. Jeszcze dalej poszedł wiceprezydent Warszawy  i polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej zapowiadając zalegalizowanie w Polsce związków homoseksualnych, zrównanie ich praw z małżeństwem i zezwolenie na adopcję dzieci przez homoseksualistów. Skandal wywołany przez Rabieja zmusił nawet przewodniczącego PO Grzegorza Schetynę do odcięcia się od jego postulatów. „Nie ma, nie będzie takiej szansy i takiego elementu programu” – powiedział dziennikarzom Schetyna.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Partner Biedronia chce wyroków więzienia za „homofobię”

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz