Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zagroził w niedzielę Iranowi na swoim profilu twitterowym. Jest to kolejna z wielu wypowiedzi, w których amerykański prezydent grozi temu bliskowschodniemu państwu.

„Gdyby Iran chciał walczyć, byłby to jego koniec. Nigdy więcej nie groźcie Stanom Zjednoczonym” – pisze prezydent.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Trump zaostrzył sankcje przeciw Iranowi, a jego administracja powoli zwiększa militarną obecność Amerykanów w regionie. Oskarża ona także Iran o stwarzanie zagrożenia dla amerykańskich żołnierzy i interesów.

Jak pisaliśmy wcześniej, prezydent Trump wypowiadał się już w sposób agresywny o Iranie. Odwołując się niejako do ostatnich ataków na saudyjskie tankowce, zapowiedział, że Irańczycy :  jeśli coś zrobią, to będzie bardzo duży błąd. Słyszę różne historyjki o Iranie. Jeśli cokolwiek zrobią, to będą bardzo cierpieć. Zobaczymy, co się stanie z Iranem. 

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Druga strona konfliktu wypowiada się natomiast w sposób bardziej stonowany. Irański minister spraw zagranicznych na koniec swojej wizyty w Chinach powiedział, że Teheran jest przeciwny ewentualnej wojnie. Dodał także, że nikt poddaje się „złudzeniu” konfrontacji w regionie.

Jak podała agencja Tasnim, półoficjalnie związana z władzami Islamskiej Republiki, odważniej wypowiedział się jeden z najwyższych oficerów irańskich, generał major Husajn Salami  : Nie dążymy do wojny, ale też się jej nie boimy. 

PRZECZYTAJ TAKŻE : Saudyjska państwowa gazeta wezwała USA do ataku na Iran.

Reuters/Al Jazeera/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz