Poseł Lewicy Maciej Kopiec napisał, że Polska powinna zapłacić odszkodowanie mieszkańcom Ziem Odzyskanych. Nie skonkretyzował jakim.

Wybrany w województwie śląskim poseł Lewicy Marek Kopiec odniósł się na Twitterze do będących kwestią debaty ewentualnych reparacji, jakie Niemcy miałyby zapłacić Polsce za straty jakie wyrządziły w czasie drugiej wojny światowej. Kopiec zasugerował, że to Polska powinna zapłacić reparacje.

 

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

10 PLN    (0.04%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Wpis Kopca nie konkretyzuje, czy Polska miałaby płacić odszkodowanie obecnym mieszkańcom Dolnego Śląską, województwa lubuskiego, Pomorza Zachodniego lub Warmii i Mazur, czy może dawnym niemieckim mieszkańcom lub ich potomkom. Z tego powodu dziennikarz piszącego o sprawie portalu Interia zapytał o to posła Lewicy.

„Oczywiście [wpis] wywołuje kontrowersje, może nawet to pewne nadużycie z mojej strony. Natomiast jest tyle głupich, antyniemieckich haseł rzucanych przez PiS w eter, absurdalnych żądań o reparacje, a rząd polski nie potrafi zadbać o to, co jest w jego granicach” – odpowiedział Kopiec.

„Absolutnie nie ma mowy o tym, żebyśmy mieli płacić Niemcom odszkodowania czy reparacje” – podkreślił poseł ze Śląska – ” Tweet jest napisany w sposób kontrowersyjny, ale staje w obronie mieszkańców i obywateli Polski”

Zapytany o własną tożsamość i lojalność poseł odpowiedział – „Ślązak jest Ślązakiem. Natomiast mam doskonale świadomość, że jestem posłem na Sejm Rzeczypospolitej, mam obywatelstwo polskie i w swojej codziennej pracy troszczę się o Polki i Polaków”.

Czytaj także: Konfederacja zarzuca polskim europosłom zdradę dyplomatyczną [+VIDEO]

wydarzenia.interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz