Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dokonała zatrzymań czterech osób w związku z tzw. seksaferą na Podkarpaciu. Zatrzymania objęły wysokiego rangą funkcjonariusza podkarpackiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji, dwóch byłych funkcjonariuszy CBŚP i jednego z Centralnego Biura Antykorupcyjnego. – dowiedziało się w poniedziałek radio RMF FM.

Z doniesień RMF FM wynika, że zatrzymania mają związek z Danielem Ś. – byłym naczelnikiem z rzeszowskiego CBŚP, który miał otaczać ochroną interesy dwóch ukraińskich sutenerów – braci R. prowadzących na Podkarpaciu agencje towarzyskie. Daniel Ś. był zatrzymany w 2016 roku i wraz z naczelnikiem jednego z wydziałów rzeszowskiego CBŚP usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień i przyjmowania łapówek.

Zatrzymań dokonano na polecenie Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej. Jeszcze nie wiadomo, jakie zarzuty przygotowano dla zatrzymanych.

Przypomnijmy, że z osobą Daniela Ś. wiążą się doniesienia o potajemnym nagrywaniu aktów seksualnych w lokalach braci R. To właśnie Daniel Ś. miał być być inicjatorem nagrań. Jak pisaliśmy, nieżyjący już bokser Dawid Kostecki (prowadził on konkurencyjną agencję towarzyską) zeznawał, że „jest przekonany”, że podsłuchy i monitoring znajdowały się w lokalu, w którym klientów przyjmowała niejaka Paula. Miała ona zbierać informacje dla Daniela Ś. „Z otoczenia dochodziły do mnie słuchy, że Ś. ma praktycznie na wszystko haki i nie chodzi wyłącznie o przestępców, ale również o osoby wywodzące się z kręgów polityki, biznesu, władzy lokalnej.” – zeznawał Kostecki dodając, iż nie wie, o jakie osoby chodzi. Według informacji operacyjnych uzyskanych przez Wojciecha J., byłego oficera CBA, Daniel Ś. zabezpieczył kopie wszystkich kompromitujących nagrań i zdeponował je nieznanym miejscu na terenie Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

We wrześniu br. dziennik „Rzeczpospolita” dotarł do zeznań braci R., którzy potwierdzili, że Służba Bezpieczeństwa Ukrainy interesowała się ich działalnością a także ewentualnymi nagraniami.

CZYTAJ TAKŻE: Seksafera na Podkarpaciu: Skazany sutener nie spędził w więzieniu ani jednego dnia

Kresy.pl / rmf24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz