Z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez pracownię Kantar wynika, że ani ofensywa Komisji Europejskiej, ani ataki opozycji nie zaszkodziły partii rządzącej.

W sondażu Kantar poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości zadeklarowało aż 38% respondentów chętnych do udziału w wyborach. Platformę Obywatelską chciało poprzeć niemal dwukrotnie mniej badanych – 18%. Stabilne poparcie utrzymuje ruch Kukiz ’15. W sondażu Kanatar wybrało go 11% respondentów. Poparcie 5% wyborców, balansując na granicy progu wyborczego, otrzymały trzy partie: Nowoczesna, Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej.

Do Sejmu nie dostaliby się natomiast reprezentanci partii Wolność Janusza Korwina-Mikke, którą wskazało 3% badanych. 2% wybrało Twój Ruch, a 1% skrajnie lewicową partię Razem. 11% pytanych nie uznało, że nie siły politycznej, na którą chcieliby oddać swój głos.

Kantar przeprowadził sondaż w dniach 2-7 czerwca na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1009 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat.

dorzeczy.pl/kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz