Specjalistyczny portal motoryzacyjny opisał w jaki sposób Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP postanowiło uczcić 15-lecie przyłączenia Polski do Unii Europejskiej.

Portal 40ton.net poinformował we wtorek, że Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy ze Zrzeszeniem Międzynarodowych Przewoźników Drogowych (ZMPD) wspólnie podjęły inicjatywę uczczenia 15 rocznicy przyłączenia Polski do Unii Europejskiej. Instytucje przygotowały specjalną grafikę do wykorzystania przy produkcji plandek na naczepy tirów. Pierwsze 15 plandek według wzoru zaproponowanego przez polską dyplomację już wyprodukowano. Naczepy swoich pojazdów przykryła nimi firma Renex z Bydgoszczy, przedsiębiorstwo specjalizujące się w transporcie owoców.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Plandeki mają barwę niebieską, znajdują się na niej flagi Polski i Unii Europejskiej. Obok nich znalazło się wyrażone w języku angielskim hasło „Europa jest naszym miejscem”. Jak twierdzi portal, ciężarówki firmy Renex „będą kursowały w poprzek całej Europy, między innymi na Półwysep Iberyjski” a „pierwsze z nich wyruszyły już na drogi”. Polska dyplomacja chce w ten sposób promować nasz kraj i jego przynależność do UE.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

40ton.net przypomina, że to nie pierwsza tego typu akcja promocyjna podjęta przez polski rząd. W 2015 roku Ministerstwo Gospodarki przygotowało plandeki na naczepy z hasłem „Made in Poland”.

Czytaj także: Rekordowo szybki czas przejazdu ciężarówki z Niemiec do Chin

40ton.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz