Jak poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii koronawirusa SARS COVID-19 w Polsce przeprowadzono ponad 224 tys. testów na jego obecność u ludzi.

W Polsce wykonano 224 355 testów na obecność koronawirusa, z czego ponad 10,1 tys.  w ciągu ostatniej doby, podał za Ministerstwem Zdrowia portal dorzeczy.pl. 214 t 618 testów dało wynik negatywny, natomiast w przypadku 9 737 osób wykryto zakażenie SARS COVID-19.  Resort podał też, że od poniedziałku przybyło 144 zakażonych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Problemem są zakażenia pojawiające się w jednostkach służby ochrony zdrowia. Zakażenia wykryto we wtorek u 22 pacjentów i 7 osób z personelu  Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem”  w Czernichowie w województwie śląskim, jak podał portal Wirtualna Polska. Koniec kwarantanny nastąpił natomiast na oddziałach kardiologii i rehabilitacji w Szpitalu Regionalnym w Kołobrzegu. Oba oddziały były objęte izolacją od 7 kwietnia.

Premier Mateusz Morawiecki w czasie wideokonferencji z prezydentami  dużych miast omówił sytuację panującą w polskich Domach Opieki Społecznej. W tego rodzaju placówkach doszło już do dużej liczby zakażeń. W krajach zachodnioeuropejskich takich jak Niemcy, Francja i Hiszpania na domy opieki przypada znaczna część zgonów powodowanych przez SARS COVID-19. W rozmowie z TVN24 Piotr Mueller poinformował, że rząd skierował już sprzęt do najbardziej potrzebujących tego typu placówek.

Czytaj także: Bosak zaapelował do rządu o zaprzestanie finansowania WHO

dorzeczy.pl/wp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz