Jak poinformowało we wtorek Ministerstwo Zdrowia od początku pandemii koronawirusa SARS COVID-19 w Polsce przeprowadzono ponad 224 tys. testów na jego obecność u ludzi.

W Polsce wykonano 224 355 testów na obecność koronawirusa, z czego ponad 10,1 tys.  w ciągu ostatniej doby, podał za Ministerstwem Zdrowia portal dorzeczy.pl. 214 t 618 testów dało wynik negatywny, natomiast w przypadku 9 737 osób wykryto zakażenie SARS COVID-19.  Resort podał też, że od poniedziałku przybyło 144 zakażonych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Problemem są zakażenia pojawiające się w jednostkach służby ochrony zdrowia. Zakażenia wykryto we wtorek u 22 pacjentów i 7 osób z personelu  Śląskiego Centrum Opieki Długoterminowej i Rehabilitacji „Ad-Finem”  w Czernichowie w województwie śląskim, jak podał portal Wirtualna Polska. Koniec kwarantanny nastąpił natomiast na oddziałach kardiologii i rehabilitacji w Szpitalu Regionalnym w Kołobrzegu. Oba oddziały były objęte izolacją od 7 kwietnia.

Premier Mateusz Morawiecki w czasie wideokonferencji z prezydentami  dużych miast omówił sytuację panującą w polskich Domach Opieki Społecznej. W tego rodzaju placówkach doszło już do dużej liczby zakażeń. W krajach zachodnioeuropejskich takich jak Niemcy, Francja i Hiszpania na domy opieki przypada znaczna część zgonów powodowanych przez SARS COVID-19. W rozmowie z TVN24 Piotr Mueller poinformował, że rząd skierował już sprzęt do najbardziej potrzebujących tego typu placówek.

Czytaj także: Bosak zaapelował do rządu o zaprzestanie finansowania WHO

dorzeczy.pl/wp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz