Lider „The Rolling Stones” najwyraźniej odpowiedział na apel Lecha Wałęsy o „obronę wolności” w Polsce.

W internecie pojawiły się nagrania z niedzielnego koncertu zespołu „The Rolling Stones” na Stadionie Narodowym w Warszawie, na których słychać, jak lider zespołu Mick Jagger w żartobliwy sposób komentuje zmiany w polskim sądownictwie.

„Warszawo, jak się masz?” – pyta Jagger, po czym przechodzi na język polski, czytając z kartki: „Polska, co za piękny kraj, jestem za stary by być sędzią, ale jestem dość młody, by śpiewać”.

Jagger nawiązał do skrócenia wieku emerytalnego sędziów do 65 lat przez ustawę o Sądzie Najwyższym, przez co 27 sędziów SN, aby ubiegać się o dalsze orzekanie, musiało złożyć odpowiednie wnioski do prezydenta. Jak podawała stacja TVN24, dziewięciu z nich złożyło oświadczenia do prezydenta o woli dalszego orzekania z powołaniem ustawy o Sądzie Najwyższym jako podstawy prawnej. Kolejnych siedmiu sędziów złożyło oświadczenia powołując się na Konstytucję, nie składając wymaganych zaświadczeń o stanie zdrowia. Jedenastu sędziów nie złożyło żadnych oświadczeń.

Zmiany w Sądzie Najwyższym krytykuje Unia Europejska i polska opozycja, zarzucając Prawu i Sprawiedliwości upolitycznianie wymiaru sprawiedliwości. Przed koncertem The Rolling Stones do członków zespołu w tej sprawie apelował Lech Wałęsa. „Wiele osób w Polsce broni wolności, ale potrzebuje wsparcia. Jeśli możecie powiedzieć, lub zrobić cokolwiek, będąc w Polsce, będzie to dla nich naprawdę dużo znaczyć” – napisał Wałęsa. Wypowiedź Jaggera stanowi zapewne odpowiedź na ten apel.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Gersdorf przyszła do pracy wbrew znowelizowanej ustawie o Sądzie Najwyższym

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz