Kukiz’15 chce odwołania Jacka Kurskiego

Kukiz’15 domaga się od Rady Mediów Narodowych odwołania prezesa Telewizji Jacka Kurskiego. Ugrupowanie poinformowało o tym w mediach społecznościowych.

Wniosek o odwołanie Kurskiego złożył we wtorek Grzegorz Podżorny, członek Rady Mediów Narodowych wysunięty do niej przez klub poselski Kukiz’15. Według niego odwołany powinien zostać także członek zarządu TVP Maciej Stanecki.

„W związku z narastającą agresją w polskiej debacie publicznej i negatywną rolą telewizji publicznej w tym zakresie, składam wniosek o odwołanie panów Jacka Kurskiego i Macieja Staneckiego ze stanowisk członków zarządu TVP S.A.” – napisał we wniosku Podżorny dodając, że prosi o jak najszybsze rozpatrzenie wniosku i poddanie go pod głosowanie. Podżorny ma zamiar przedstawić bardziej szczegółowe uzasadnienie podczas posiedzenia Rady.

Przypomnijmy, że we wtorek kierownictwo Telewizyjnej Agencji Informacyjnej zawiesiło kontrowersyjnego dziennikarza Michała Rachonia w prowadzeniu programów „Minęła 20” i „Woronicza 17″. Powodem zawieszenia było nagranie mające parodiować Jerzego Owsiaka i Hannę Gronkiewicz-Waltz, które wyemitowano w czwartkowym wydaniu prowadzonego przez Rachonia programu „Minęła 20”. Satyryczny w zamierzeniu materiał wzbudził krytykę licznych widzów, także zwolenników PiS, okazało się bowiem, że w jego inscenizacji użyto miniatur banknotów z wizerunkiem Lecha Kaczyńskiego i żydowskim symbolem – gwiazdą Dawida. Autorką filmu była Barbara Piela, która kilka dni temu pod wpływem krytyki sama odeszła z TVP.

Krytykę wzbudziło także poniedziałkowe wydanie „Wiadomości”. Część widzów uznała, że w materiale czołowego programu informacyjnego TVP za śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza obarczono winą polityków opozycji i środowisko z nią związane.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Szef TVP: nie chcę być tym, który zamknie TV Biełsat

Kresy.pl

Kukiz’15 chce odwołania Jacka Kurskiego
Oceń ten artykuł

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz