Kuchciński wrócił na eksponowane stanowisko w Sejmie

Marek Kuchciński (PiS), który musiał ustąpić z funkcji Marszałka Sejmu po tzw. aferze samolotowej, wrócił na eksponowane stanowisko w Sejmie. We wtorek został przewodniczącym sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, Kuchciński zastąpił na stanowisku przewodniczącego komisji Zbigniewa Raua, który w ubiegłym miesiącu został ministrem spraw zagranicznych. Kandydaturę Kuchcińskiego zgłosiła na wtorkowym posiedzeniu komisji posłanka Barbara Bartuś z PiS. W głosowaniu poparło jej wniosek 13 członków komisji, 4 było przeciw a 5 wstrzymało się od głosu.

Kuchciński zasiada w Sejmie także w komisji ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa oraz komisji łączności z Polakami za granicą. Jest też przewodniczącym Parlamentarnego Zespołu ds. Ratownictwa Górskiego i Parlamentarnego Zespołu Karpackiego.

Marek Kuchciński zrezygnował z funkcji marszałka Sejmu 9 sierpnia 2019 roku po tzw. aferze samolotowej. Stało się to pod opozycji i części mediów, które dotarły do dokumentów, z których wynikało, że  nadużywał rządowego taboru powietrznego, wożąc nim swoją rodzinę.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że nazwisko Kuchcińskiego pojawiało się także w doniesieniach o innej aferze związanej z Podkarpaciem. Były oficer CBA Wojciech J., który odszedł z tej służby ponad dwa lata temu, twierdził w Sejmie, że posiadała ona dowody na to, iż marszałek Kuchciński dopuścił się obcowania seksualnego z nieletnią dziewczyną -obywatelką Ukrainy. Miało do tego dojść w jednej z podkarpackich agencji towarzyskich. Były funkcjonariusz twierdził nawet, że powstało kompromitujące nagranie tego wydarzenia. Kuchciński kategorycznie zaprzeczył twierdzeniom Wojciecha J. Wkrótce po tym Prokuratura Okręgowa w Warszawie poinformowała o wszczęciu śledztwa w sprawie fałszywego oskarżenia Marka Kuchcińskiego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Afery nie zaszkodziły Kuchcińskiemu

Kresy.pl / wnp.pl /
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz