W ocenie księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego jedną z przyczyn przegranej kandydata PiS Janusza Hamryszczaka na prezydenta Przemyśla był „prostacki i chamski” atak szefowej Biełsatu Agnieszki Romaszewskiej na rywala Hamryszczaka – kandydata Kukiz’15 Wojciecha Bakuna i na innych mieszkańców miasta.

Według duchownego za przegraną PiS stoją także proukraińska polityka rządu oraz zlekceważenie setnej rocznicy walk Orląt Przemyskich i Lwowskich z Ukraińcami.

„Do klęski kandydata PiS w Przemyślu przyczynił się prostacki i chamski atak Agnieszki Romaszewskiej, szefowej Biełsatu, na Wojciecha Bakuna i mieszkańców miasta. Także proukraińska polityka rządu oraz zlekceważenie 100. rocznicy Orląt Przemyskich i Orląt Lwowskich. – napisał ks. Isakowicz-Zaleski w niedzielę wieczorem na Twitterze.

Ks. Isakowicz-Zaleski nawiązał w ten sposób do krytyki, która spotkała PiS za doprowadzenie mieszkańców Przemyśla do glosowania w I turze wyborów samorządowych na Bakuna (uzyskał wówczas najwięcej – 41,5 proc. głosów) ze strony Romaszewskiej, a także szefa Związku Ukraińców w Polsce Piotra Tymy.

„Jak dostać w d… na własną prośbę” – zaczęła swój wpis szefowa TV Biełsat, znana z mocno proukraińskich poglądów. „W Przemyślu jedynym mieście w Polsce o drugą turze w wyborach na burmistrza walczy PiS z …. NARODOWCAMI od Zapałowskiego i Majkowskiego, czyli pan Bakun z panem Hemryszczakiem [pis. oryg. – red.] z PiS. I ma sporą szanse ze PRZEGRA.Tak kończą się pieszczoty i hodowanie ukrainożerców, „rekonstruktorów” typu obu wyżej wymienionych” – dodawała.

„Święte słowa. Chowanie głowy w piasek na przykłady zoologicznej wręcz wrogości do Ukraińców, flirtowanie z tego typu personami tak się kończy. PIS wrażliwy zazwyczaj na krytykę w przypadku tego typu person pozwala im na więcej wiec walą w PIS jak w bęben. Skutki mogą być opłakane” – wtórował jej szef ZUwP.

„Odlot i obsesja” – tak Romaszewska odpowiedziała na wczorajszy twitt ks. Isakowicza-Zaleskiego. Jej zdaniem przyczyny przegranej PiS były inne.

W drugiej turze wyborów samorządowych Wojciech Bakun pokonał Janusza Hamryszczaka stosunkiem głosów 75:25 i został nowym prezydentem Przemyśla.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  Romaszewska ma swój wkład ,czego nie da się ukryć.Ale główną przyczyną klęski jest to co ksiądz napisał w dalszej części artykułu ,czyli ślepa proukraińską polityka rządu ,a także nie uczczenie setnej rocznicy orląt przemyskich i lwowskich.Poza tym, sami mieszkańcy odczuwają faworyzowanie pewnej mniejszości, i stawianie ich ponad większością.

  • lp
   lp :

   Jeżeli trend demograficzny nie zostanie odwrócony to wnet Polacy będą w Przemyślu mniejszością co oby nigdy się nie ziściło. Bakun na urzędzie prezydenta daje nadzieję na obronę polskości Przemyśla, czego nie można powiedzieć o ex-prezydencie Chomie, który przez 16 lat tolerował panoszenie się i bezczelne, antypolskie zagrywki Ukraińców (jak chociażby marsze upa).

 2. zefir
  zefir :

  “Jak dostać w d..ę na własną prośbę” PiS-u pokazała właśnie Agnieszka Romaszewska.Dla tej miłośnicy Giedroyca i probanderowskiej ciury,nazywanie przez banderowców bohaterskich Orląt “szumowinami” to miód na jej usta.Te pisdzielcze usta ten fakt przemilczały,gdyż “patriotycznie”za prawdę uznały,dlatego kopa od Przemyślan dostały.

 3. mariusz67
  mariusz67 :

  To że Romaszewska wygaduje piramidalne głupoty (“pomagając” w klęsce pisowca w Przemyślu) to pikuś, niech jej tam, ona nie ma nic sensownego do powiedzenia ale lubi się wymądrzać.
  Ale fakt, że ona oraz inni “giedroyciowcy” (Przełomiec, Żurawski vel…, Sakiewicz, Falkowski, Targalski, Dworczyk, Dziedziczak i inni) wpływając na polską politykę wschodnią atakują polskich patriotów a wspierają środowiska bliskie kłamcom wołyńskim na Ukrainie oraz nacjonalistom lietuviskim na Litwie, to już jest sprawa poważna, bo dotyka polskiej spuścizny Kresów i naszych żyjących tam Rodaków.