Konfederacja przygotowała zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Chodzi o zamówienie milionów szczepionek przeciw COVID-19, na które obecnie nie ma chętnych.

Konfederacja zapowiedziała złożenie zawiadomienia do prokuratury na Adama Niedzielskiego w środę w Sejmie na konferencji prasowej. Autor zawiadomienia, skarbnik ugrupowania, mecenas Michał Wawer powiedział, że chodzi o podejrzenie popełnienia przestępstwa na szkodę Skarbu Państwa polegającego na wyrządzeniu szkody majątkowej w wielkich rozmiarach.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

3802.49 PLN    (17.28%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Według mec. Wawera Adam Niedzielski odpowiada za zawarcie umów z producentami szczepionek przeciw COVID-19 na kupno ponad 205 mln dawek preparatu, w tym 140 mln dawek szczepionki firmy Pfizer, co daje 5 dawek na jednego mieszkańca Polski.

Wawer zauważył, że do tej pory wykorzystano jedynie około 54 mln dawek, a zainteresowanie na nie mocno spada. „Żadne przesłanki nie wskazują, by całkowite zapotrzebowanie na szczepionki na COVID-19 miało kiedykolwiek osiągnąć łączny poziom 205 milionów dawek” – stwierdził prawnik Konfederacji w uzasadnieniu doniesienia.

Zdaniem posła Konfederacji Artura Dziambora, powołującego się na szacunki i analizy ekspertów, Polska straci z tego tytułu prawdopodobnie 10-12 mld złotych. „…minister Niedzielski powinien podać się do dymisji i iść pod sąd” – powiedział Dziambor.

Rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz skomentował złożenie doniesienia przez Konfederację w następujący sposób: „Nie komentujemy wystąpień osób, które przez ostatnie dwa lata podważały rozum, podważając istnienie COVID-u, a swoimi działaniami zniechęcały do szczepień, czym igrały z życiem ludzkim. Działalność tych osób nie zasługuje na żaden komentarz”.

„Proszę przekazać rzecznikowi ministerstwa zdrowia, że nie tylko nigdy nie podważałem istnienia C-19, ale w dodatku trafiłem z tą chorobą do szpitala, miesiącami leczyłem powikłania, a na koniec jeszcze się szczepiłem zgodnie z zaleceniami. Za jego kłamstwa powinien stracić stanowisko” – odpowiedział rzecznikowi na Twitterze Artur Dziambor.

Przypomnijmy, że w połowie kwietnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało Komisję Europejską o wypowiedzeniu kontraktu na dostawy szczepionek przeciw COVID-19 firmy Pfizer. Powodem wypowiedzenia było znaczne zmniejszenie zapotrzebowania na preparat.

CZYTAJ TAKŻE: „Będziesz pan wisiał” – jest decyzja prokuratury ws. słów posła Brauna

Kresy.pl / interia.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz