Działdowo: napis „Bóg jest gejem” na zabytkowym kościele [+FOTO]

Nieustalona osoba umieściła na elewacji kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie napis „Bóg jest gejem”. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie – podał portal Onet.

Zabytkowy kościół Podwyższenia Krzyża Świętego w Działdowie (woj. warmińsko-mazurskie) znajduje się w centrum miasta, w pobliżu najważniejszych urzędów. W piątek rano na jego elewacji zauważono napis „Bóg jest gejem” wykonany czarnym sprayem. Napis najprawdopodobniej został wykonany w nocy.

Czynności w tej sprawie prowadzi policja w Działdowie. W grę wchodzi zarówno zniszczenie mienia, jak i obraza uczuć religijnych. Policyjni technicy pobrali próbki farby z napisu.

Portal Onet podaje, że w Działdowie pojawiła się plotka, że policja znalazła już podejrzanego, dokonała w jego domu przeszukania i postawiła mu zarzuty. Justyna Nowicka z Komendy Powiatowej Policji w Działdowie zdementowała te doniesienia – sprawca nie został jeszcze ustalony i nikt w tej sprawie nie usłyszał zarzutów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach na terenie całej Polski doszło do serii dewastacji kościołów i pobić kapłanów. Do większości z nich doszło na fali proaborcyjnych demonstracji , które były organizowane po październikowym wyroku Trybunału Konstytucyjnego, w którym uznano, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Ostatnio o takim przypadku pisaliśmy 11 kwietnia – w nocy nieznany sprawca powybijał  szybki w drzwiach wejściowych do kościoła Najświętszego Serca Jezusowego w Sieradzu.

Zobacz także: Liderka Strajku Kobiet o niszczeniu kościołów: „Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać

Kresy.pl / onet.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz