Polska ciężarówka kierowana przez białoruskiego kierowcę przewoziła 400 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Budziska udaremnili w pobliżu polsko-litewskiej granicy przemyt 400 tys. paczek papierosów. – podano w środę na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Białymstoku. Towar przewoziła polska ciężarówka kierowana przez 34-letniego białoruskiego kierowcę. Według dokumentacji przewozowej, na naczepie powinien był znajdować się ładunek torfu.

Celnicy z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali tira na drodze krajowej nr 8. Postanowiono prześwietlić pojazd aparatem rentgenowskim a później dokonać jego rewizji. Okazało się, że ciężarówka przewoziła 400 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. KAS szacuje, że gdyby wyroby trafiły na polski rynek, Skarb Państwa straciłby z tytułu niezapłaconych podatków ponad 10 mln złotych.

Białoruski kierowca został zatrzymany i usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa skarbowego. Grozi mu za to do 10 lat pozbawienia wolności. Skonfiskowane wyroby tytoniowe trafiły do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach.

Przypomnijmy, że do podobnego zdarzenia na tej drodze doszło ponad rok temu. Funkcjonariusze Służby Celnej z Budziska zatrzymali do kontroli łotewską ciężarówkę. Z dokumentów przedstawionych celnikom przez 64-letniego rosyjskiego kierowcę tira wynikało, że w naczepie znajduje się ładunek armatury sanitarnej oraz styropian. Funkcjonariusze celni postanowili dokładnie sprawdzić przewożony towar i podjęli decyzję o prześwietleniu rentgenowskim ciężarówki, a następnie o rewizji naczepy. Zamiast deklarowanego towaru celnicy znaleźli gigantyczną tytoniową kontrabandę – w sumie 420 tysięcy paczek papierosów.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Grodno źródłem nielegalnych papierosów

Kresy.pl / podlaskie.kas.gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz