Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce wzrosła od soboty o 545 przypadków – wynika z danych resortu zdrowia. Jest to najwyższy odnotowany do tej pory dobowy wzrost liczby zakażeń w kraju.

Ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę rano o 340 potwierdzonych przypadkach zakażeń oraz o 3 kolejnych ofiarach śmiertelnych. W popołudniowym komunikacie resortu podano, że wykryto kolejnych 205 zakażeń oraz odnotowano 10 kolejnych ofiar śmiertelnych. Łączna liczba osób zarażonych wzrosła więc w ciągu doby o 545. Jest to najwyższy dotychczas odnotowany dobowy wzrost liczby zakażeń w Polsce.

Dla porównania w sobotę potwierdzono 363 przypadki zakażenia oraz odnotowano 16 ofiar śmiertelnych. Z kolei w piątek liczba nowych przypadków zakażeń wyniosła 461, zmarło zaś 18 osób.

Łączna liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi aktualnie 9287. Śmierć z powodu choroby COVID-19 do tej pory poniosło w kraju 360 osób.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak pisaliśmy Główny Inspektorat Sanitarny poinformował w niedziele, że do tej pory w Polsce 11,5% zakażonych koronawirusem wyzdrowiało. W komunikacie zaznaczono także, że zgony spowodowane chorobą COVID-19 stanowią w kraju w odniesieniu do liczby zakażeń 3,9%.

Z prognozy przygotowanej przez amerykański Instytut Pomiarów i Ocen Stanu Zdrowia wynika, że łączna liczba zmarłych z powodu choroby COVID-19 powinna wynieść w Polsce około 650. Wcześniejsze prognozy instytutu sugerowały dużo wyższą liczbę zmarłych – około 2000.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy w niedzielę w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie rządu, które częściowo znosi ograniczenia wprowadzone w związku z epidemią koronawirusa. Zgodnie z jego treścią od poniedziałku przemieszczanie się w celach rekreacyjnych (m.in. po parkach i lasach) będzie możliwe. Zostaje także zwiększona liczba osób, mogących brać udział w nabożeństwach religijnych.

Zobacz także: Do lasu bez maski

Twitter MZ/ rp.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz