Ministerstwo Środowiska wydało komunikat w sprawie korzystania z możliwości wchodzenie do lasów i parków narodowych, jaka pojawi się już w przyszłym tygodniu.

Rząd podjął decyzję o zezwoleniu obywatelom na wchodzenie do lasów i parków narodowych w całym kraju od 20 kwietnia mimo ciągle obowiązujących innych środków ograniczających ruch i kontakty międzyludzkie. W tym kontekście pojawiło się pytania o potrzebę noszenia masek okrywających część twarzową, których obowiązek noszenia w miejscach publicznych rząd wprowadził 16 kwietnia.

Jak poinformował portal tygodnika “Wprost” w lesie nie będziemy mieć obowiązku noszenia maseczki. Rekomendację taką wydał minister środowiska Michał Woś. Resort już przekazał ją dyrektorom parków narodowych. Otrzymali oni jednak prawo by wyłączać z ruchu odwiedzających wybrane szlaki lub rejony podlegających im parków.

“Pamiętajmy, że nadal obowiązuje zakaz grupowania się i trzeba zachowywać bezpieczny odstęp. Dla bezpieczeństwa w miejscach, gdzie może pojawiać się więcej osób, został zachowany obowiązek zasłaniania twarzy. Na parkingu nosimy więc maseczkę, ale w lesie już tego obowiązku nie ma” – portal zacytował w niedzielę ministra Wosia.

Niedostępne będą takie elementy infrastruktury leśnej jak urządzenia przeznaczone do zabawy dzieci, wiaty i miejsca biwakowania. Ministerstwo poprosiło też obywateli o zachowywanie ostrożności przeciwpożarowej ze względu na panującą w Polsce suszę.

wprost.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply