Od soboty (18 kwietnia) w internecie krąży lista zawierająca pełne adresy osób objętych kwarantanną w Gnieźnie oraz innych miejscowościach powiatu gnieźnieńskiego. Prokuratura wyjaśnia kwestię przecieku.

W sobotę dyrekcja sanepidu w Gnieźnie dostała telefoniczną informację sugerująca, że w internecie krąży lista zawierająca adresy osób poddanych kwarantannie – podał w niedzielę portal „Gniezno.naszemiasto.pl”. Licząca kilka stron lista zawiera ponad 300 adresów z terenu miasta oraz powiatu gnieźnieńskiego.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„Wczoraj otrzymałam informację telefoniczną od mieszkanki powiatu gnieźnieńskiego, która poinformowała nas, że w internecie krąży lista z adresami osób będących na kwarantannie. Poprosiłam o przesłanie tej listy na nasz adres mailowy, w celu jej weryfikacji” – oświadczyła dyrektor gnieźnieńskiego sanepidu Anna Stejakowska.

Analiza potwierdziła prawdziwość ujawnionych danych. Gnieźnieńska prokuratura została bardzo szybko zawiadomiona o sprawie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Nie są to dane, które świadczyłyby o tym, że te informacje wypłynęły z Inspekcji Sanitarnej w Gnieźnie. My przekazujemy dane również do innych organów uprawnionych. O całej sprawie powiadomiłam prokuraturę, w celu ustalenia źródła przecieku” – dodała Anna Stejakowska.

„Na dzień dzisiejszy nie wiemy kto te dane wykradł i porozsyłał. Ustalamy kto jest za to odpowiedzialny” – oświadczyła  asp. sztab Anna Osińska, rzecznik gnieźnieńskiej policji.

Z kolei rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak zaznaczyły w rozmowie z Polską Agencją Prasową (PAP), że „na opublikowanej liście nie ma nazwisk, natomiast znajdują się adresy wielu osób”. „Zajmujemy się ustaleniem skąd, jaką drogą i jak w ogóle doszło do skopiowania i przekazania tych danych osobom nieuprawnionym” – dodał.

Zobacz także: Amerykanie protestują przeciwko kwarantannie

gniezno.naszemiasto.pl / pap / rmf24.pl / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz