W znajdującym się w epicentrum epidemii koronawirusa amerykańskim stanie Nowy Jork zawieranie małżeństw będzie możliwe przez internet.

Gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo podpisał zarządzenie pozwalające na zawieranie ślubów online – podało w niedzielę BBC. Decyzja Cuomo zapadła w momencie, gdy wiele uroczystości ślubnych zostało odwołanych z powodu epidemii koronawirusa.

Od tej pory mieszkańcy stanu będą mogli ubiegać się o zawarcie związku małżeńskiego przez internet, a urzędnicy będą mogli udzielać ślubów na odległość.

Cuomo zezwolił na wirtualne udzielanie ślubów w momencie, gdy w stanie Nowy Jork zapadła decyzja o przedłużeniu powszechnej kwarantanny do 15 maja. Do tej pory w samej stolicy stanu zmarło ponad 13 tys. osób zarażonych koronawirusem.

Nowy Jork nie jest pierwszym miejscem, gdzie można zawrzeć związek małżeński za pośrednictwem internetu. Wcześniej umożliwiono to w stanie Kolorado. Podobna możliwość istnieje od kwietnia w jednym z hrabstw w stanie Ohio pod pewnymi warunkami, np. jeśli jedno z małżonków pracuje w służbie zdrowia, bądź ma problemy ze zdrowiem lub ubezpieczeniem zdrowotnym. Również władze Zjednoczonych Emiratów Arabskich zezwoliły ostatnio swoim obywatelom i rezydentom na takie śluby. Ministerstwo sprawiedliwości stworzyło specjalną stronę internetową dla par, gdzie można przesyłać odpowiednie dokumenty. Następnie odbywa się wirtualna ceremonia z udziałem pary młodej, urzędnika stanu cywilnego i świadków.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Białoruś umożliwia obcokrajowcom meldunek przez internet

Kresy.pl / bbc.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz