The Times of Israel napisał w poniedziałkowym nagłówku: “Polska domaga się reparacji za II wojnę światową – dla Żydów pomordowanych przez Polaków”. Do sprawy odniósł się ambasador Polski w USA i były ambasador w Izraelu Marek Magierowski.

Ambasador Polski w USA Marek Magierowski napisał na Twitterze w nocy z niedzieli na poniedziałek: “Times of Israel, jesteście poważni? A może cyniczni? To delikatnie mówiąc żałosne i nieprofesjonalne. Ten nagłówek jest skandaliczny”. Do wpisu dodał screen przedstawiający nagłówek w izraelskim medium.

Reporter Judah Ari Gross zasugerował w materiale, że Polacy odpowiadają za “liczne pogromy” i “palenie żydowskich wiosek”. Wspomniał także m.in. o “polskim antysemityzmie”, który wywoływał liczne “działania Polaków przeciw Żydom”.

Zobacz także: “Polskie obozy koncentracyjne” w materiale CNN o pomocy Ukraińcom przez Żydów [+VIDEO]

1 września w Warszawie zaprezentowano raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej. Podkreślono, że ogólna kwota tych strat to ponad 6 bilionów 220 miliardów zł.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk zadeklarował, że nota dyplomatyczna do Niemiec zostanie złożona w ciągu kilku tygodni., że nota dyplomatyczna do Niemiec zostanie złożona w ciągu kilku tygodni.

“Chcemy prowadzić rozmowy w Berlinie, a także zaprosić do nich przedstawicieli Izraela, gdyż połowa polskich ofiar to obywatele pochodzenia żydowskiego” – deklarował w ubiegłym tygodniu premier Mateusz Morawiecki.

Zobacz także: Kaczyński: Jesteśmy otwarci na udział Izraela w reparacjach od Niemiec

timesofisrael.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. r2d2
    r2d2 :

    Czas zacząć rozmawiać o zbrodniach Żydów w służbie komunistów, mordujących Polaków (Salomon Morel, Stefan Michnik (brat Adama Michnika z GW) i im podobni). Myślę też że można zacząć rozmawiać o Żydach kolaborujących z nazistami. Takich tematów jest wiele.