W najnowszym sondażu pracownia Kantar zapytała Polaków o to jak oceniają działalność rządu Mateusza Morawieckiego. Respondenci podzielili się na równe grupy.

Zgodnie z podanymi przez portal dziennika “Rzeczpospolita” pozytywnie pracę Mateusza Morawieckiego oceniło 46 proc. respondentów. Niewiele mniej, bo 39 proc. wypowiedziało się na temat działań szefa rządu Prawa i Sprawiedliwości negatywnie. 13 proc. spośród pytanych nie miało zdania na temat uprawianej przez niego polityki. Szef rządu może być jednak o tyle zadowolony z nowego sondażu, że wykazał on wzrost liczby oceniających jego pracę pozytywnie – o 2 punkty procentowe.

Gdy Kantar zapytał respondentów o ocenę działalności całego rządu PiS odpowiedzi były już wyrównane. Takie same grupy badanych – po 43 proc., wystawiły gabinetowi Morawieckiego oceny pozytywne i negatywne. 14 proc. nie miało w tej kwestii żadnej opinii. Także i ten sondaż wykazał tendencję korzystną dla rządzących. O 1 punkt procentowy wzrosła proporcja ocen pozytywnych i o taką samą wartość spadła proporcja ocen negatywnych w stosunku do pracy rządu.

Bez zmian w stosunku do poprzedniego sondażu pozostają oceny pracy prezydenta Andrzeja Dudy. Pozytywnie wypowiedziało się na jego temat 49 proc. pytanych, zaś 38 proc. oceniło głowę państwa negatywnie. Natomiast nie wyraziło swojego zdania 12 proc. respondentów.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich, wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 15-20 listopada 2019 r. na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1006 mieszkańców Polski.

Mimo takich wyników w innym sondażu, którego wyniki opublikował dziś “Superexpress”, Duda tylko nieznacznie wyprzedza pod względem poparcia Małgorzatę Kidawę-Błońską w przypadku pytania o drugą turę wyborów prezydenckich.

rp.pl/kresy.pl

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply