Waszczykowski odwołuje kolejnych ambasadorów

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski podjął decyzję o odwołaniu ambasadorów z trzech państw. Nie zamierza publicznie uzasadniać swojej decyzji.

Witold Waszczykowski poinformował, że odwołał ze stanowiska Tomasza Orłowskiego sprawującego funkcję ambasadora we Włoszech, Jerzego Marka Nowakowskiego reprezentującego Polskę w Armenii oraz Piotra Stachańczyka będącego przedstawicielem Polski w biurze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

O odwołaniu dyplomatów jako pierwszy poinformował dziennik „Rzeczpospolita”. Cytował przy tym słowa szefa polskiej dyplomacji, który odmówił szerszego uzasadnienia dla swojego ruchu. „Minister spraw zagranicznych nie musi tłumaczyć decyzji personalnych. To jest mój przywilej” – stwierdził Waszczykowski.

Osoba ministra spraw zagranicznych często wymieniana jest wśród ewentualnych ofiar rekonstrukcji rządu, których niektórzy z nich spodziewają się na jesieni. Trzeba jednak przypomnieć, że głosy o rychłej dymisji Waszczykowskiego pojawiały się już wielokrotnie przy okazji licznych wpadek ministra, z  których największą było prawdopodobnie nominowanie na swojego zastępcę obywatela USA Robert Greya o podejrzanym życiorysie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W czasie niedawnego kongresu Prawa i Sprawiedliwości w Przysusze, Waszczykowski był jednym z dwóch ministrów publicznie skrytykowanych przez Jarosława Kaczyńskiego.  „Ustawa [o służbie zagranicznej] jest już w komisji, dokładnie w podkomisji sejmowej. Ale tę ustawę trzeba w końcu uchwalić, bo panie ministrze, kłaniam się panu, ale złogów jest tam u pana dużo i trzeba zmieniać” – kierował do Waszczykowskiego swoje przemówienia prezes PiS. 

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Nie róbmy wielkiego hallo z normalnych oddziaływań politycznych.Guru PiS-u JK rzekł Waszczykowskiemu „złogów jest tam u pana dużo i trzeba to zmienić.” Waszczykowski mówiąc skromnie dostał kopa w tłuste d…stwo i niczym słoń ruszył do dzieła.Gdyby tego nie było Waszczyk dalej by dżemał w błogostanie,jak to dotychczas bywało.