Tajemniczy wiceminister Grey

Dziennik „Rzeczpospolita” postanowił naświetlić postać nowego wiceministra spraw zagranicznych Roberta Greya. Szybka kariera Greya jest zastanawiająca.

Nominacja przedstawiciela amerykańskiego establishmentu wiceministrem spraw zagranicznych wywołała w Polsce głośne kontrowersje. Fakt, że wcieszefem naszej dyplomacji został obywatel innego państwa w dodatku posiadający liczne związki, a być może także zobowiązania, w amerykańskiej elicie, był powodem krytyki październikowej nominacji. Ministerstwo Spraw Zagranicznych poza zdawkowymi tłumaczeniami, że Grey urodził się w Polsce i oprócz amerykańskiego posiada też polskie obywatelstwo, przedstawiało tylko zwięzłe informacje na temat jego kariery zawodowej. Postać wiceministra z USA postanowili naświetlić dziennikarze „Rzeczpospolitej”.

Jak ustalił dziennik, Robert Ethan Grey nazywał się niegdyś Robert Piotr Grygielko. Urodzony w 1973 roku, wraz z ojcem Zdzisławem, matką Czesławą i starszą siostrą mieszkał w dzielnicy Bałuty w Łodzi. Już u schyłku lat 70 ojciec Greya ubiegał się o paszport by wyjechać do Kanady, gdzie mieszkały dwie jego siostry. Chciał pracować u jednej z nich na farmie. Władze wydały wówczas decyzję odmowną. Zgodę na wyjazd czasowy do Kanady Zdzisław Grygielko otrzymał dopiero w maju 1984 roku. Wyjechał miesiąc później po czym natychmiast przeniósł się do Stanów Zjednoczonych gdzie pozostał. Żonę i syna ściagnął do Ameryki w 1987 roku. Z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej wynika, ze ojciec Greya, wbrew jego deklaracjom, nie wyjechał z Polski z powodów politycznych, lecz ekonomicznych. Pracował jako krawiec.

Robert Grygielko zmienił nawisko na Grey na początku lat 90. Dlaczego? Tego ani Grey, ani resort nie ujawniają. W USA Grey studiował na trzech kierunkach, na trzech uniwersytetach: stosunki międzynarodowe w Nowym Jorku, filozofię w Bostonie i socjologię w Darthmouth. „Rzeczpospolita” zastanawia się jak to możliwe, że syna świeżo przybyłego imigranta stać było na znaczne wydatki, jakie wiążą się ze studiowaniem na amerykańskich uczelniach. Tymczasem roczny zarobek jego ojca w USA wynosił u schyłku lat 80 18,6 tysiąca dolarów rocznie.

Równie zastanawiające jest, że Grygielko-Grey bardzo szybko otrzymał amerykańskie obywatelsto – już trzy lata po przyjeździe. Od razu po studiach Grey wyjechał do pracy w egzotycznych krajach – w Afryce i do Kambodży. Potem miał pracować dla Putnam Investments w Bostonie, ale firma nie potafiła przedstawić dziennikarzom „Rzeczpospolitej” żadnej konkretnej informacji o jego karierze. Według publicysty Piotra Skwiecińskiego Grey miał zajmować się wówczas pijarem, miał pracować wówczas między innymi dla wybijającego się wówczas polityka Partii Republikańskiej Mitta Romneya.

Następnie Grey pracował dla Organizacji Narodów Zjednoczonych – najpierw w jej centrali w Nowym Jorku a następnie w New Dehli w Indiach. Właśnie z ONZ Grey przyjechał do Polski w 2010 roku. „Wiceminister wrócił do Polski z powodów patriotycznych, chciał wykorzystać zdobytą w USA wiedzę i doświadczenie na rzecz pracy w Polsce” – tak opisuje sprawę MSZ. Został jednym z dyrektorów w Instytucie Spraw Wschodnich organizującym coroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy, zbierające polityków, ekspertów i ludzi biznesu z całego świata. Od 2012 r. Grey pracowal jako doradca zarządu grupy zbrojeniowej Bumar. W tym samym czasie w państwowym koncernie pracowała jego żona Angelika Prokop-Grey. W maju 2016 roku Robert Grey został doradcą w gabinecie polityczym ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego by 30 września zostać mianowanym wiceministrem.

Naświetleniu postaci wiceministra z pewnością nie ułatwia jego resort, który bardzo zdawkowo odpowiadał jak do tej pory na pytania dziennikarzy. Nie inaczej było w przypadku interpelacji posła Roberta Winnickiego, który również chciał dokładniejszych informacji o Greyu. Na pytanie: „Dlaczego na wysokie, bardzo ważne stanowisko w MSZ mianowano człowieka nie będącego Polakiem, mieszkającego w Polsce zaledwie od kilku lat?” – sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Jan Dziedziczak odpowiedział w pismie z 4 listopada – „Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie komentuje decyzji personalnych, stwierdza jednoznacznie, że Pan Robert Grey jest Polakiem i spełnia wszystkie warunki merytoryczne i formalne przewidziane ustawą o służbie zagranicznej. Każdy Minister ma prawo dobierać sobie współpracowników”. Winnicki uściślając swoje wątpliwości pytał o kwalifikacje Greya. Wiceminister Dzeidziczak raczył odpowiedzieć jednym zdaniem, że „Podstawą do zatrudnienia są kwalifikacje oraz dotychczasowe doświadczenia zawodowe.Kilkuletnia praca Pana Roberta Greya w Organizacji Narodów Zjednoczonych była istotnym argumentem przemawiającym na rzecz przydatności zatrudnienia w MSZ”.

„Czy polityka nominowania cudzoziemców na wysokie stanowiska w polskiej dyplomacji jest manifestacją braku własnych, polskich kadr, zdolnych podjąć takie zadania?” – pytał MSZ Winnicki na co Dziedziczak odpowiedział – „Minister Spraw Zagranicznych jak każdy minister ma prawo dobierać sobie współpracowników. Pan Rober Grey nie jest cudzoziemcem, jest Polakiem, który przebywał zagranicą i ma prawo pracować w Polsce, wykorzystując zdobytą wiedzę, doświadczenie do czego namawiał i realizował wcześniejszy rząd i obecny”. Z kolei na pytanie o ewnetualny konflikt interesów związany z wieloletnim funkcjonowaniem Greya w ramach amerykańskiego establishmentu biznesowo-politycznego Dziedziczak mógł odpowiedzieć tylko tyle, że „Pan Robert Grey jest Polakiem i wobec tego może zajmować każde stanowisko”. Ogólem, na żadne ze swoich dziesięciu pytań Winnicki nie otrzymał odpowiedzi dłuższej niż składającej się z dwóch zdań. We wszystkich Dziedziczak napisał, że Grey jest Polakiem, posiada nieokreślone bliżej komptetencje, a jego mianowanie to prerogatywa ministra spraw zagranicznych, która nie wymaga komentarza.

rp.pl/sejm.gov.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

47 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • upadlina
   upadlina :

   nie udawaj idioty chłopcze-banderowcze !!………Ten uSSmaniec został wiceministrem spraw zagranicznych z polecenia faszyngtonu !!……….Chodzi o to, aby tępy witek nie musiał już targać tłustego zadu do uSSmańskiej ambasady po wytyczne i rozkazy, tylko na miejscu ma człowieka, który mu je przekazuje !!……..

   • kojoto
    kojoto :

    ruski prowokator bredzi jak zawsze – nawet poglądowy życiorys „Greja” sugeruje, że to może być przedstawiciel mniejszości uprzywilejowanej w USA- i nie chodzi mi o czarnoskórych. Szybkie załatwienie obywatelstwa, pieniądze nie wiadomo skąd – a synuś z marszu do „międzynarodowych” instytucji. Tak się składa, że przedstawiciele tego narodu trzymają łapę nie tylko na zasobach USA, ale i Rosji. To w ich interesie działasz robiąc rynsztok z tego forum, nawet jeśli ci nie płacą.

    • upadlina
     upadlina :

     widzę rzygu spedalony, że jesteś strasznie sfrustrowany faktem, że niewygodne dla ciebie wiadomości wyciekły na światło dzienne i wszyscy juz wiedzą, że oprócz tego, iż jesteś burakiem rzucającym niesprowokowane „ku*wy” w stronę kobiet to na dodatek jesteś pederastą !!………Ta frustracja powoduje, że krytykujesz wszystko, co powiedzą twoi demaskatorzy !!…….W czym pedałku banderowski ja niby „bredzę” ??………Grey to uSSmaniec, którego zadaniem jest bezpośrednie przekazywanie instrukcji tępemu witkowi !!……….W „ich” interesie działam??……..To ty kumplujesz się z jednym z nich, mającym za sobą żydo-bolszewicką przeszłość, nieprawdaż zboczku??……..Ja robię rynsztok z forum??…….To nie ja wyzywam kobiety od „ku*ew” chachłaty pedale, więc??……..Jak na razie to tobie spora liczba forumowiczów ostatnio powiedziała w twój chachłaty pysk, co o tobie myśli !!

    • Avatar
     zefir :

     Kojotko,jesteś super mądrala dlatego tak tajemniczo wypowiadasz się o swych żydkach dołujących Upadlinę ku chwale twego zboczonego pornobiznesu.Robisz jakieś dziwne wygibusy o mniejszościach,o czarnoskórych,o synusiu z marszu o Rosji,rynsztoku i całym tym twoim pierd..onym słownym potoku.A sedno sprawy jest bardzo proste:Grej to nadzorca usraelski pseudopolskiej polityki,jak też transmiter woli Hegemona do poddanego,w pozycji na kolanach,w pełni usłużnego,wystraszonego,polskojęzycznego ,niby patriotycznego suwerennego rządu.

     • kojoto
      kojoto :

      Może to ty Polskiego nie rozumiesz zefirku – rasowy kłamco. Napisałem prosto – zobacz nawet uPadlina zrozumiał. To może wskazywać, żeś rusek jak Boruta-Sylwunia. A uPadlina to forumowy głupek – zdrajca, który być może nawet urodził sie jako Polak, ale nie jest Polakiem z wyboru.

     • upadlina
      upadlina :

      Gdy tylko mówisz o głupocie chachłaty pedałku, od razu przychodzi mi na myśl twoja wypowiedź, która jasno pokazuje, w jakim stanie umysłu funkcjonujesz !!……….Boki zrywam do dzisiaj !!……….Oto ona:…..kojoto.”…………ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”………Buhahahahahaha!!………….to po prostu kabaret !!!!!…………………Zdrajcą pedalska chachłata rzygowino??………..To nie ja popieram banderyzm i jego gloryfikatorów, jak ty !!………To nie ja popieram uSSmańskiego okupanta i jego kolaborantów, jak ty łachudro !!……….Precz !!……….Forumowicze hurtowo już cię doceniają zboku !!

    • Avatar
     zan :

     UPAdLina ma rację. Grey to po prostu nadzorca z ramienia Waszyngtonu. Natomiast Kojoto przywalając się rozbija temat. Zapewne to jakiś uraz osobisty, UPADlina też atakował czasem Kojoto bez związku z komentowanym wątkiem. Po prostu nie lubią się i często kontynuują flejma w kolejnych wątkach. Panujcie nad tym, bo o ile merytoryczną gównoburzę można znieść, to przenoszenie wątków osobistych między dyskusjami jest zupełnie nieczytelne dla postronnego obserwatora. #####################
     Użytkownikowi Kojoto WYJAŚNIAM, że temat dotyczy Polski i USA. Jeśli Grey jest Żydem, to mamy problem z żydostwem w USA i w Polsce. O roli Żydów w Rosji można wspomnieć, ale nie na takiej zasadzie jak wspomniał Kojoto: ‚jesteś ruskim trollem, a w rosji też są żydy, więc japa”. Na razie Rosja nie mianuje w Polsce swoich urzędników. Mówimy o konkretnej sytuacji w Polsce.

     • kojoto
      kojoto :

      Nie rób sobie jaj Zan – UPAdlina nie atakował mnie czasem, tylko od kilku miesięcy na komendę trolla Boruta vel. Sylwia oskarża mnie o to że jestem banderowcem i cała długa liste rzeczy z paszkwilu w UBckim stylu który spamował w wielu wątkach w ogóle jako pierwszy „komentarz”. Więc to Twoje „łagodzenie” to typowe pitolenie, żeby rozbić temat. A temat zahacza o wpływy tego środowiska (narodowego) w wielu państwach na świecie. I wcale nie wiadomo o co jest teraz gra między Kremlem, a Waszyngtonem. Pierdolenie o uSSmańsach jest nudne i nic nie wnoszące, już wolę używać bardziej wymownej formy usrael. Dopiero co zwróciłem Ci uwagę, że zwyzywałeś forumowicza o innych poglądach dołączając się przy okazji do znanego forumowego ANTYpolaka MOPa, a teraz piszesz, że forumowy głupek i jego świta ma rację…

     • Avatar
      zefir :

      Kojotko:Ależ z ciebie wytrawny forumowy dupek i kłamca.Masz swój debilny pornobiznes na upadlinie zwany sklepem „beagle”(taki miły piesek) to fakt.By go tam mieć musisz w takiej ,czy innej formie współpracować z banderowskim SBU,Mamy więc prawo zwać cię banderowcem.Robisz komentarzowe przekręty,nieudolne przekręty odnoszone do ussmaństwa,Kremla,czy Wasztngtonu,by tylko zwieżć wszystkich od twego SBU-ckiego banderowskiego geszeftu.

     • upadlina
      upadlina :

      możliwości obrony pedałku coraz mniej, więc bredzisz o matactwach !!……….Niewygodne fakty o twoich dewiacjach seksualnych i nie tylko o nich wypłynęły na światło dzienne, czego nie planowałeś i teraz rzucasz się jak gówno spuszczane w kiblu !!……….Na próżno !!………..Kości zostały rzucone !!…………….Game over jóźwiak !!

     • upadlina
      upadlina :

      Gdy tylko mówisz o głupocie chachłaty pedałku, od razu przychodzi mi na myśl twoja wypowiedź, która jasno pokazuje, w jakim stanie umysłu funkcjonujesz !!……….Boki zrywam do dzisiaj !!……….Oto ona:…..kojoto.”…………ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”………Buhahahahahaha!!………….to po prostu kabaret !!!!!…….Nie kłam rzygu chachłaty!!……….Tu są dowody, że to ty atakowałeś innych forumowiczów łgarzu majdaniarski !!……….. http://www.kresy.pl/?forum/dlaczego-stosunki-z-rosja-odbieraja-polakom-rozum,0,0,19469………………. http://www.kresy.pl/?forum/rosja-zarzuca-polsce-szulerstwo,0,1,19497

     • upadlina
      upadlina :

      nie bredź banderowski szmaciarzu, bo to ty zaatakowałeś pierwszy, a potem była moja odpowiedź !!………Znowu chcesz linki, które tego dowodzą??……..Tam jednoznacznie widać, że to ty zaatakowałeś i dostałes ripostę !!………..Nie ma żadnego paszkwilu na twój temat, ale są fakty, do których namiary sam podałeś, ale wyszły nie do końca te które chciałeś półgłówku !!……Gdy tylko mówisz o głupocie chachłaty pedałku, od razu przychodzi mi na myśl twoja wypowiedź, która jasno pokazuje, w jakim stanie umysłu funkcjonujesz !!……….Boki zrywam do dzisiaj !!……….Oto ona:…..kojoto.”…………ale jak się im napisze, żeby się kurwy odpierdoliły od Polaków, to skomlą, że są atakowani strasznymi wyzwiskami. Co się musi do WUJA stać, żeby redakcja wreszcie zrobiła z nimi porządek. Czy Kresy.pl chcą pobić rekord Guinnessa w ilości przekleństw na forum?”………Buhahahahahaha!!………….to po prostu kabaret !!!!!……..

 1. Avatar
  kbog :

  Jedyne państwo na świecie gdzie mocno podejrzany pan jest na tak wysokim stanowisko. Można się domyślać, że został oddelegowany z Waszyngtonu. To mi przypomina wczesne lata pięćdziesiąte
  gdy w polskim rządzie, w każdym ministerstwie był przedstawiciel ZSRR. Teraz zamiast niego jest przedstawiciel USA. Widać jak Waszczykowski rozumie wstanie z kolan. Zgroza!

 2. Avatar
  kbog :

  Jedyne takie państwo na świecie gdzie na tak ważnym stanowisku zatrudnia się człowieka oddelegowanego z Waszyngtonu. To jest dokładnie tak jak we wczesnych latach pięćdziesiątych,gdy w rządzie PRL byli przedstawiciele z Kraju Rad. Teraz są z USA. Jak widać „nasz” rząd nadal klęczy tylko w drugą stronę. Zgroza.

 3. Avatar
  szynelpoli :

  Komentarz nasuwa się jeden, wszystkie wybrane przez ciemny polski lud ekipy rządzące po nocnej zmianie nie są przedstawicielami Narodu Polskiego tylko ekspozyturami obcych mocarstw i to jest smutne. Czyżby Polaków w Polsce dotknęła ciążka choroba pomroczności jasnej co to powoduje że pamięć krótko jak i długotrwała ulatuje gdzieś w niebyt? Może zwycięstwo Le Pen we Francji da impuls do zmian w całej UE i u nas, może wreszcie odrąbie się od koryta wszystkich beneficjentów okrągłego stołu i może wreszcie w Polsce będą rządzić Polacy dbający o interesy Polski i Polaków, nie oglądając się na większości i mniejszości, a różnej maści ryśki, roberty, donaldy, jarki itp. wylądują na śmietniku historii sprzedajnych elyt nazwanych z imienia i nazwiska oraz obozu dla jakiego pracowali na zadanym odcinku. Oby

  • Avatar
   zan :

   dlatego chwalenie Merkel przez polityków PiS dobrze pokazuje, że PiS na pewno nie jest partią zachodniego/europejskiego przebudzenia. Czy Trump, Le Pen jest – nie wiem. PiS na pewno nie jest. Maskowali się bo chcieli wygrać z PO. Robią dokładnie to samo co PO.

 4. upadlina
  upadlina :

  czy mogę prosić redakcję o wyjaśnienie, dlaczego zostają wykasowane moje komentarze, które nie zawierają w sobie żadnych wulgaryzmów, natomiast „ku*wy” i „ku*ewki” kojoto są tolerowane??………….Chcielibyśmy wiedzieć, co zdaniem redakcji jest dopuszczalne w postach, a co nie jest, bo do tej pory dopuszczalne były największe wulgaryzmy używane przez kojoto !!……..Prosimy o odpowiedź, abyśmy mogli dostosować się do NOWYCH praw na forum !!

 5. upadlina
  upadlina :

  czy mogę prosić redakcję o wyjaśnienie, dlaczego zostają wykasowane moje komentarze, które nie zawierają w sobie żadnych wulgaryzmów, natomiast „ku*wy” i „ku*ewki” kojoto są tolerowane??………….Chcielibyśmy wiedzieć, co zdaniem redakcji jest dopuszczalne w postach, a co nie jest, bo do tej pory dopuszczalne były największe wulgaryzmy używane przez kojoto !!……..Prosimy o odpowiedź, abyśmy mogli dostosować się do NOWYCH praw na forum !!

 6. upadlina
  upadlina :

  Mamy ciekawą sytuację na forum !!…..Nagle ni stąd ni zowąd redakcja portalu zaczęła usuwać wybiórczo posty forumowiczów Sylwia, Boruta i UPAdlina!!…..To usuwanie nie ma na celu usunięcie konkretnych postów z na przykład wulgaryzmami, tylko jest dokonywane na chybił trafił i usuwane są posty na zasadzie: jak leci !!….Dwa, trzy, cztery posty tej trójki forumowiczów spod jednego wątku !!…..Gdy usunięto jeden z moich postów zacząłem się zastanawiać, co było w nim takiego, że kwalifikował sie do usunięcia!!….Moja retoryka w stosunku do forumowicza kojoto-jóźwiaka, czy byłego żydo-bolszewickiego donosiciela tutejszego-sułka nie zmienia się od miesięcy !!….Jest taka sama i jest odpowiedzią na „ku*wy” kojoto-jóźwiaka, którymi dziesiątki razy obrzucił innych forumowiczów !!…..Zastanawiałem się więc, co się nagle stało ??…..Do tej pory redakcja nie usuwała „ku*ew” kojoto-jóźwiaka, ktorymi ten szczodrze zasypywał innych forumowiczów, a teraz nagle usunęła post, który przy postach kojoto-jóźwiaka pełnych”ku*ew” jawi się jako psalm ministranta z chóru kościelnego ?!…….W czym rzecz zrozumiałem, gdy zobaczyłem, że usunięto nie tylko ten jeden post, ale dziesiatki innych postów pod innymi wątkami i to nie tylko moich, ale także forumowicza Boruty oraz – co najdziwniejsze – forumowiczki Sylwii, która w ogóle nie używa wulgaryzmów !!……Powodem usuwania postów nie jest więc używanie wulgaryzmów, czy obraźliwych zwrotów, ponieważ tych nie używa forumowiczka Sylwia, a takich zwrotów używa kojoto-jóźwiak, którego postów nie usunięto!!……Sytuacja nad wyraz dziwna !!…….Wszyscy forumowicze wiedzą, że na portalu od kilku miesięcy trwa wojna między obiektywnymi forumowiczami, którzy nie widzą w tej chwili realnego zagrożenia ze strony Rosji, a widzą zagrożenie ze strony banderowskiej upadliny i jej uSSmańskiego protektora a skrajnymi rusofobami i miłośnikami uSSmanii i banderyzmu, choć co do tego ostatniego jest to często skrywane przez nich uczucie !!……Ten drugi obóz ostatnio odnotował sporo porażek i wpadek, a najbardziej bolesną dla nich była wpadka właśnie kojoto-jóźwiaka, który udostępnił link, który z kolei doprowadził forumowicza Borutę do bardzo niewygodnych wiadomości na temat właśnie kojoto-jóźwiaka!!……Zdobyte dane zostały rozpowszechnione na forum, co wywołało wściekłość obozu krypto-banderowskiego i rozpoczęły sie pogróżki z ich strony w których zaczęto sugerować adwersarzom pociągnięcie ich do odpowiedzialności karnej !!……Szybko jednak krypto-banderowska grupka zrozumiała, że odpowiedzialność karna to po pierwsze: obosieczny miecz, gdyż „ku*wy” które forumowicz kojoto-jóźwiak publicznie skierował w stronę innych forumowiczów są objęte restrykcjami prawnymi, a po drugie: forumowicz kojoto-jóźwiak sam udostepnił link prowadzący do danych o sobie, tylko nie przewidział, że na jaw wyjdą także niewygodne dla niego dane, więc nie ma tu mowy o rozpowszechnianiu danych wykradzionych forumowiczowi kojoto-jóźwiakowi, bo pozbył się on swojej anonimowości dobrowolnie !!…..Na dodatek w ostatnim czasie coraz większa grupa forumowiczów, którzy dotychczas trzymali się z dala od tego konfliktu zaczęła już jawnie mówić kojoto-jóźwiakowi i jego przełożonemu spod nicku Ilona, co o nim i o nich sądzi !!…..Frustracja się powiększała !!…….Obóz krypto-banderowców rozpoczął więc „operację” pod nazwą Sylwia to Boruta, której głównym celem było odwrócenie uwagi od kompromitujących danych na temat kojoto-jóźwiaka, które wyciekły na forum !!……Forumowicz Ilona wykonał tytaniczną pracę i przekopał archiwa forum sprzed paru lat i stwierdził, że znalazł dowody na to, że forumowicz Boruta to forumowiczka Sylwia!!…..Oczywiście „dowody” okazały sie tylko podejrzeniami i hipotezami !!…..Sfrustrowany forumowicz Ilona stwierdził wtedy, że NIE ZOSTAWI TAK TEJ SYTUACJI !!……Kilka dni później zaczęło się wybiórcze usuwanie pierwszych z brzegu postów forumowiczów Sylwia, Boruta i UPAdlina !!…..Właśnie to wybiórcze usuwanie pierwszych z brzegu postów, w których często nie ma żadnych wulgaryzmów dało mi wiele do myslenia !!…..Odnoszę wrażenie, że przez takie działanie administracja portalu chce coś przekazać !!….Prawdopopdobnie nie może oficjalnie powiedzieć, w czym rzecz !!……Myślę, że redakcja została ZMUSZONA do takiego działania jakąś groźbą !!….Nie od dziś wydaje mi się, że o ile forumowicz kojoto-jóźwiak to zwykły pionek, o tyle forumowicz Ilona to zupełnie inna para kaloszy !!…..Od dawna to zauważałem, ale czerwona lampka zapaliła mi się, gdy pewnego razu forumowicz Ilona wydał polecenie innemu forumowiczowi Domaradowi!!…..Forumowicz Ilona powiedział do forumowicza Domarada: „Proszę nie odpowiadać na posty UPAdliny!!”………Ciekawe!!……I teraz parę dni po tym, jak forumowicz Ilona powiedział, że „NIE ZOSTAWI TAK TEJ SYTUACJI” nagle redakcja zaczęła usuwać wybiórczo pozbawione wulgaryzmów posty forumowiczów Sylwii, Boruty i UPAdliny, którzy są najbardziej zagorzałymi wrogami obozu krypto-banderowskiego, choć wcześniej nie usuwała postów z dziesiątkami „ku*ew” forumowicza kojoto-jóźwiaka!!!!!!……Przypadek??……Kim jest forumowicz Ilona, że mógł wywrzeć taki wpływ na redakcję Kresów.pl, która dotąd nie reagowała na największe obelgi kierowane przez forumowicza kojoto-jóźwiaka w strone innych forumowiczów?????…….Jakich mocodawców musi mieć forumowicz Ilona, jeżeli byli oni w stanie nagle tak wpłynąć na redakcję Kresy.pl?????…….To wszystko daje do myślenia !!…….Myślę, że frustracja obozu krypto-banderowskiego (który rozumie, że nie da się zamieść pod dywan ludobójstwa na Wołyniu, więc poświęca swoich „herojów” krytykując ich, a ta łże-krytyka banderyzmu ma na celu uzyskanie wśród Polaków zaufania do nich, co pozwolić ma im na niewzbudzające podejrzeń wypełnianie podstawowej doktryny uchwały oun z 1990 roku, która mówi o niedopuszczeniu do porozumienia miedzy Polską a Rosją poprzez judzenie na siebie jednych i drugich) spowodowała, że ich oficer prowadzący został zmuszony do interwencji na najwyższych szczeblach !!!!!…….Kim jest forumowicz Ilon??……Pytanie retoryczne??…….Raczej już tak !!……PS: Ciekawe jest także to, że ostatnie wydarzenia zbiegły się w czasie z tym, iż forumowicz kojoto-jóźwiak od paru dni nie używa już w większości swoich postów tak lubianych przez niego „ku*ew”!!……Polecenie oficera forumowicza Ilona??

  • Avatar
   boruta :

   ”Kojoto” co na wszystkich Polaków napada – na ukrów nie napada – chwali się że na wiki pisze – no pisze – https://pl.wikipedia.org/wiki/Specjalna:Wk%C5%82ad/Kojot – tu widać że pisze – – http://www.wikiwand.com/pl/Wikipedysta:Kojoto – tu widać że zna angielski i ruski – adres do majli ma [email protected] – tym trafisz na http://mycork.org/index.php?option=com_sobipro &pid=66 &sid=137:pcman-serwis-komputerowy &Itemid=95 – znaczy się Kojoto Krzysztof Jóźwiak komputerowiec w Irlandii jest – sam tak pisał – emajla ma drugiego [email protected] i telefon +353 85 7776161 – na Allegro – Firma wyskakuje że Kojoto konsole do gier komputerowych sprzedaje – programista gier – wyskakuje że na Ukrainie sprzedaje – byznes ma – bigl.ua – http://bigl.ua/aukro?aukro_url=http%3A%2F%2Fmarket.auction.ua%2Fshow_user.php%3Fuid%3D1350822%26type%3Dfb… – google pokazuje że programista gier Kojoto grę dla zboczeńców zrobił – Kojoto’s Closet by Eggware.XYZ – Itch.io – eggware.xyz to witryna dla zboczeńców jest – “Eggware.XYZ was created and is run by Paula and Warden for the sake of making a by-queer, for-queer website that discusses more than just sexuality” – queer znaczy się pedał – zrobił grę dla zboków co przedmioty dymać chcą – gra się w “objectum sexuality” – na dole data jest – marzec 2016 – Google pisze że “objectum sexuality” to jest jak się rzeczy dymać chce – tam Kojoto pisze że jest “autistic programmer” – na forum napisał że dysleksję ma – to już to odbadali – “autistic” – “dysleksja” – “schizofrenia” – to razem idzie – Jóźwiak byki w polskim sadzi – to ta dysleksja – wejdźcie na pedalską witrynę gdzie jego gra “Kojoto’s closet” jest – https://www.etsy.com/shop/kojotostudios – tam tagi są – autism LGBT nonbinary objectum-sexuality transgender – LGBT to lesbije pedały hermy chłopobaby – nonbinary to sodomiaki – objectum-sexuality to jak przedmioty się dymać chce – w Polsce się pedalił – http://shrap-drakers.pl/uploads/articles/authors/668/ – – no i sam się zbok Krzychu Jóźwiak sypnął – Joźwiaka rozpracowałem bo cham i napada– spokojnych ludzi nikt się nie czepia —