W przygranicznym Przemyślu kandydat komitetu Kukiz ’15 Wojciech Bakun stanowczo wygrał z kandydatami głównych partii politycznych.

Portal Przemyski podał ogłoszone przez Państwową Komisję Wyborczą wyniki dotyczące wyborów prezydenta Przemyśla. Według nich w wyborach tych zdecydowanie wygrał startujący z ramienia Kukiz ’15 poseł tej partii Wojciech Bakun. Poparło go aż 41,49% głosujących co dało mu znaczną przewagę nad kandydatami PiS Januszem Hamryszczakiem z 26,41% głosów i kandydatem Koalicji Obywatelskiej Wojciechem Błachowicze, na którego zagłosowało 25,16% wyborców. Kandydat Sojuszu Lewicy Demokratycznej Tomasz Kulawik uzyskał 6,93% głosów. Oznacza to, że w drugiej turze wyborów o fotel prezydenta podkarpackiego miasta powalczą Wojciech Bakun i Janusz Hamryszczak.

Ruch Kukiz ’15 odniósł także sukces w wyborach do rady miejskiej Przemyśla. Zdobył w niej 5 mandatów. Więcej będzie miała tylko Koalicja Obywatelska, który zdobyła 6 miejsc w radzie miasta. Po 4 mandaty uzyskało Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz lokalny komitet Regia Civitas.

Bakun, promotor rozwoju regionalnego miasta, został posłem Kukiz ’15 w 2015 roku. W Sejmie zasłynął między innymi jako krytyk ustępstw władz Polski wobec Ukrainy na płaszczyźnie polityki historycznej, w sprawie której często wypowiadał się dla redakcji Kresy.pl Przestrzegał przed narastaniem antypolskich tendencji na Ukrainie. Był także promotorem ustawowej penalizacji promowania banderyzmu w Polsce.

portalprzemyski.pl/kresy.pl

 

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Gaetano
    Gaetano :

    Szkoda, że we Włocławku M. Maciakowi nie udało się przejść choćby do drugiej tury, choć i tak osiągnął świetny wynik. Ale o ten stan rzeczy zadbał bardzo skutecznie popis. Włocławek był jedynym miastem w Polsce, gdzie tuż przed wyborami ściągnęła tam cała ta kamaryla, tj. juda, mateuszek, rzezimieszek z po i kilku ministrów, by przeprowadzić agitkę. Banda doskonale wiedziała, że to niewielkie miasto może się im wymknąć spod kontroli. Ale co się odwlecze…