Najnowszy sondaż pracowni Social Changes wskazuje na dużą różnicę poparcia między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską.

Według najnowszego sondażu Social Changes, którego wyniki przytoczył w środę portal „Dziennika Gazety Prawnej”, 39 proc. zdecydowanych na oddanie głosu na konkretną partię Polaków wybrało partię rządzącą. Czołowa siła opozycji – Koalicja Obywatelska otrzymała natomiast 26 proc. wskazań. Partia rządząca umocniła się o 3 punkty procentowe. Poparcie dla KO zmniejszyło się natomiast o 1 punkt procentowy.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

Sondaż wskazuje natomiast na wzmocnienie się pozycji mniejszej siły opozycyjnej. Trzecią siłą stała się w nim Konfederacja. Partię narodowców i konserwatywnych liberałów wskazało 12 proc. respondentów. Lewicę popierało natomiast 11 proc. Osłabła więc ona o 3 punkty procentowe.

Inaczej niż w innych niedawnych badaniach opinii publicznej, poparcie gwarantujące przekroczenie progu wyborczego uzyskało w sondażu Social Changes także Polskiego Stronnictwo Ludowe, które wybrało 7 proc. pytanych. Oznacza to wzrost poparcia dla tej partii o 2 punkty procentowe.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1069 osób w dniach od 16 do 19 października 2020 r.

Czytaj także: Sondaż zaufania IBRiS: Morawiecki i Hołownia na podium, Bosak w pierwszej dziesiątce

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz