Najnowszy sondaż pracowni Social Changes wskazuje na dużą różnicę poparcia między Prawem i Sprawiedliwością a Koalicją Obywatelską.

Według najnowszego sondażu Social Changes, którego wyniki przytoczył w środę portal “Dziennika Gazety Prawnej”, 39 proc. zdecydowanych na oddanie głosu na konkretną partię Polaków wybrało partię rządzącą. Czołowa siła opozycji – Koalicja Obywatelska otrzymała natomiast 26 proc. wskazań. Partia rządząca umocniła się o 3 punkty procentowe. Poparcie dla KO zmniejszyło się natomiast o 1 punkt procentowy.

Sondaż wskazuje natomiast na wzmocnienie się pozycji mniejszej siły opozycyjnej. Trzecią siłą stała się w nim Konfederacja. Partię narodowców i konserwatywnych liberałów wskazało 12 proc. respondentów. Lewicę popierało natomiast 11 proc. Osłabła więc ona o 3 punkty procentowe.

Inaczej niż w innych niedawnych badaniach opinii publicznej, poparcie gwarantujące przekroczenie progu wyborczego uzyskało w sondażu Social Changes także Polskiego Stronnictwo Ludowe, które wybrało 7 proc. pytanych. Oznacza to wzrost poparcia dla tej partii o 2 punkty procentowe.

Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie 1069 osób w dniach od 16 do 19 października 2020 r.

Czytaj także: Sondaż zaufania IBRiS: Morawiecki i Hołownia na podium, Bosak w pierwszej dziesiątce

wiadomosci.dziennik.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply