Nowy sondaż Instytutu Badań Pollster nadal ukazuje wysokie poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, jednak nie na tyle wysokie by partia mogła rządzić samodzielnie.

W najnowszym sondażu Instytutu Badań Pollster, inaczej niż w wynikach badań innych pracowni, PiS nadal zachowuje wysokie poparcie, bo tak można określić wskazania 40% chętnych do głosowania respondentów. Jednak układ wyników pozostałych stronnictw sprawia, że wynik ten nie zapewniłby obecnie rządzącej partii samodzielnej większości w Sejmie.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7342.32 PLN    (33.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W sondażu Pollster do izby niższej parlamentu weszli by bowiem reprezentanci jeszcze pięciu innych partii. Na Platformę Obywatelską wskazało 21% badanych. Na stałym poziomie utrzymuje się poparcie dla ruchu Kukiz ’15, który wybrało 10% respondentów. Sondaż potwierdza wzmocnienie pozycji Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który odnotował poparcie 9% pytanych. Na Nowoczesną chciało głosować 8% respondentów, a na Polskie Stronnictwo Ludowe 5%.

Progu wyborczego nie przekroczyłaby skrajnie lewicowa partia Razem, którą wybrało 4% pytanych oraz konserwatywno-liberalna Wolność, mogąca liczyć na głosy 2% wyborców.

Portal Interia zauważa, że chociaż PiS utrzymał w badaniu Pollster poparcie wyższe niż w innych sondażach, to jednak także w tym przypadku potwierdzona została tendencja poważnego osłabienia partii rządzącej. PiS stracił bowiem w ciągu miesiąca aż 9 punktów procentowych.

interia.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz