Instytut Badań Rynkowych i Społecznych przeprowadził pierwszy sondaż w którym jako kandydat Koalicji Obywatelskiej wystąpił już Rafał Trzaskowski.

W piątek Małgorzata Kidawa-Błońska ogłosiła, że rezygnuje z kandydowania na prezydenta Polski. W związku nie przeprowadzeniem wyborów 10 maja ogłoszone zostaną kolejne co pozwoliło Platformie Obywatelskiej ogłosić, że ma nowego kandydata na którego władze tej partii wysunęły Rafała Trzaskowskiego. IBRiS zdążył już w sobotę przeprowadzić sondaż na próbie 1100 obywateli ,w którym dał im możliwość wskazywania także na obecnego prezydenta Warszawy jako preferowanego kandydata.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Urzędujący prezydent uzyskał w tym sondażu poparcie 47 proc. respondentów. To wzrost o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego badania IBRiS. Nowy kandydat Trzaskowski od razu zajął drugie miejsce uzyskując znacząco lepszy wynik niż w ostatnim okresie uzyskiwała Kidawa-Błońska. Jednak jest to wynik na poziomie ponad dwa razy niższym niż poparcie dla Andrzeja Dudy. Trzaskowskiego wskazało bowiem 17 proc. pytanych.

Wydaje się, że kandydat PO przejął w dużej mierze głosy ludzi wybierających ostatnio Szymona Hołownię bowiem ten ostatni stracił w stosunku do poprzedniego sondażu aż 9 punktów procentowych poparcia, zatrzymując się na poziomie 11 proc. Ale niewiele mniejszą stratę – 0 7 punktów procentowych, odnotował kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz. W najnowszym badaniu IBRiS wybrało go 10 proc. respondentów.

Największy wzrost poparcia odnotował reprezentujący Lewicę Robert Biedroń – z 3 proc. do 7 proc. Podobny wynik odnotował kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, jednak dla niego 7 proc. to spadek poparcia o 2 punkty procentowe w ciągu tygodnia.

facebook.com/kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz