W wystąpieniu na Gdańskim wiecu upamiętniającym prezydenta tego miasta, Donald Tusk zapowiadał działania na płaszczyźnie polskiej i europejskiej.

W szeregu miast doszło dziś wieczorem do zgromadzeń poświęconych zamordowanemu prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczomi. Na wiecu w Gdańsku pojawił się przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Obok niego, wraz z tysiącami ludzi, pojawili się wiceprezydent miasta Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz i były prezydent Lech Wałęsa.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Przemawiając do tysięcy ludzi na Długim Targu Tusk powiedział – „Chcę ci dzisiaj kochany Pawle obiecać w imieniu nas wszystkich gdańszczan, Polaków i europejczyków, że dla ciebie i dla nas wszystkich obronimy nasz Gdańsk, naszą Polskę i Europę przed nienawiścią i pogardą. Przyrzekamy ci to, żegnaj”.

Tusk chwalił postawę zamordowanego polityka – „Drogi Pawle, jesteśmy tu dzisiaj z tobą jako twoi przyjaciele. Musiałeś czekać tak długo, aż do tak tragicznej chwili, żeby zobaczyć z góry ilu masz przyjaciół w Gdańsku – dziesiątki tysięcy. Przyszliśmy także tu do ciebie jako gdańszczanie. Każdy mieszkaniec Gdańska pamięta ciebie od twojej najwcześniejszej młodości. Byłeś zawsze tam, gdzie trzeba było pokazać dobrą i odważną twarz i stanąć przeciwko złu. To nie jest banał. Naprawdę całe twoje życie, całe twoje życie na tym polegało”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Paweł Adamowicz był prezydentem Gdańska od 1998 roku. W niedzielę został zaatakowany przez nożownika. Mimo kilkugodzinnej operacji Adamowicz zmarł w poniedziałek w wyniku odniesionych ran.

polsatnews.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz