Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz został ugodzony nożem podczas 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na scenie WOŚP w Gdańsku. Adamowicza zabrano do szpitala, nieoficjalnie wiadomo, że jego stan jest bardzo poważny.

Według relacji reporterki TVN24 Dominiki Ziółkowskiej około godziny 20. na scenę WOŚP w Gdańsku wbiegł mężczyzna, który krzycząc coś ugodził ostrym narzędziem prezydenta miasta. Według niej Adamowicz trzymał się w okolice brzucha. Jak pisze portal Dziennika Bałtyckiego, powołując się na relację jednej z czytelniczek, intruz krzyczał, że „5 lat niesłusznie siedział w więzieniu”.Portal gdansk.pl napisał na Facebooku, że Adamowicz otrzymał trzy ciosy nożem. Sprawca wtargnął na scenę podczas odliczania. Rzucił się na prezydenta i zranił go nożem. Przez nikogo nie zatrzymany wyrwał mikrofon i krzyczał: – Halo, halo! Nazywam się Stefan Piwo, siedziałem niewinny w więzieniu, siedziałem niewinny w wiezieniu! Platforma Obywatelska mnie torturowała. Dlatego właśnie zginął obok…” – pisze gdansk.pl.

Jak podała rzeczniczka policji w Gdańsku, napastnik został zatrzymany przez ochronę imprezy. Został on przewieziony przez policję do jednego z gdańskich komisariatów.

Pawłem Adamowiczem zajęli się obecni na miejscu lekarze. „Leży za parawanem, na miejscu jest pogotowie, przy scenie stoją trzy ambulanse i dużo służb porządkowych” – relacjonowała dziennikarka Dziennika Bałtyckiego. Minister spraw wewnętrznych Joachim Brudziński potwierdził, że Adamowicz był reanimowany. Karetka zabrała go do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Władze i służby medyczne nie udzieliły dotąd szczegółowych informacji na temat jego stanu i obrażeń. Polska Agencja Prasowa nieoficjalnie dowiedziała się, że stan Adamowicza jest „bardzo poważny”.

Atak na prezydenta Gdańska potępili m.in. premier Mateusz Morawiecki i minister Brudziński. „Zwykle różnimy się z Panem Prezydentem Pawłem Adamowiczem w poglądach, jak powinny być prowadzone sprawy publiczne i sprawy Polski, ale dziś bezwarunkowo jestem z Nim i Jego Bliskimi, tak, jak – mam nadzieję -wszyscy nasi Rodacy. Modlę się o Jego powrót do zdrowia i pełni sił.” – napisał na Twitterze Andrzej Duda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: W Gdańsku nożownik zamordował Ukraińca. Policja poszukuje sprawcy

Kresy.pl / Dziennik Bałtycki / TVN24 / PAP

Paweł Adamowicz reanimowany – został ugodzony nożem na scenie WOŚP [+VIDEO]
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

    • jwu :

      @vader213 Przyznam ,że ww.prezydent nie jest postacią z mojej bajki,ale życzyć mu (lub każdemu innemu) śmierci uważam za ohydne.Zauważyłem też (niestety),że Twój komentarz wpisuje się w retorykę wszystkich wrogów naszej ojczyzny ,którzy sprawę Polski, chcą załatwić rękami samych Polaków.I stąd to sianie nienawiści w narodzie.Nienawiści ,którą na taką skalę,zapoczątkowała katastrofa smoleńska.

  1. 1000_szabel :

    Nożownik to kompletny świr wg mnie. Że niby niesłusznie siedział w więzieniu?! Tym czynem udowodnił tylko, że jak najbardziej słusznie wpakowano go za kratki i wręcz nie powinno się go wypuszczać. Kto normalny porywa się na coś takiego? Inna sprawa, że ochrona wykazała się w zasadzie zerową skutecznością. Ale kasiorkę pewnie skwapliwie wzięli za „ochronę” imprezy. W tym miejscu warto się zastanowić, czy gdyby Polska (wzorem krajów zachodnich) byłaby nękana zamachami terrorystycznymi, to ktokolwiek z nas mógłby czuć się bezpiecznie i polegać na firmach w ten sposób „zabezpieczających” imprezy masowe, jak nawet bez zamachów nie można czuć się bezpiecznie?
    O Adamowiczu nie miałem raczej dobrego zdania, ale to nie tak powinno się załatwiać. Współczucia dla rodziny zamordowanego. Zaś niech Bóg wybaczy Adamowiczowi to, co czynił za życia.