Poseł PiS Marek Suski był pytany o amerykańską ustawę 447 (Justice for Uncompensated Survivors Today).

Suski w Polskim Radiu 24 stwierdził, że “Póki co ustawy, nawet naszego największego sojusznika, nie obowiązują w Polsce”. Przyznał równocześnie, że w rozmowach ze stroną amerykańską, temat kontrowersyjnej ustawy nie jest poruszany. “Rozmawiamy o współpracy w ramach NATO, w ramach rozwijania współpracy gospodarczej” – stwierdził.

Jak informowaliśmy wcześniej, w połowie grudnia ub. roku poseł Robert Winnicki zwrócił się z zapytaniem do MSZ w związku ustawą Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) Act of 2017, przegłosowaną w amerykańskim Senacie. Zaznaczano,  że dokument ten otwiera drogę do przejęcia przez żydowskie organizacje tzw. mienia bezspadkowego. Chodzi tu głównie o znajdujące się w Polsce nieruchomości państwowe, które są dziś własnością samorządu  terytorialnego lub skarbu państwa. Ustawa została przyjęta przez Senat USA 12 grudnia. Po zatwierdzeniu przez amerykański parlament trafi do podpisu na biurko prezydenta Donalda Trumpa. Jest realna możliwość, że stanie się obowiązującym w USA prawem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Winnicki pyta o roszczenia żydowskie

Kresy.pl / wPolityce

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Amerykańskie ustawy wprawdzie nie obowiązują w Polsce, ale amerykańskie sądy będą wydawały wyroki na podstawie tej ustawy, zaś Polska uzna wyroki sądów amerykańskich. Suski niech zostanie przy Katarzynie Wielkiej, gdyż temat ten jest mu lepiej znany.