Większość badanych w ramach sondażu przeprowadzonego dla Wirtualnej Polski największe szanse na objęcie prezydentury Warszawy daje Patrykowi Jakiemu.

W sondażu przeprowadzonym przez pracownię Ariadna dla portalu Wirtualna Polska, 28% badanych uznało, że to polityk PiS i obecny wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki ma największe szanse na zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach prezydenta Warszawy. Znacznie mniej respondentów uznało, że większe szanse na zwycięstwo ma jego główny rywal, kandydat PO, Rafał Trzaskowski. W jego wygraną wierzyło 19% pytanych.

Jaki był rozpatrywany jako mający większe sznase na zwycięstwo,  mimo tego, że Prawo i Sprawiedliwość nie ogłosiło jeszcze oficjalnie woli wystawienia go do wyścigu o fotel prezydenta stolicy. W przeciwieństwie dla Platformy Obywatelskiej, która wystawiając oficjalnie Trzaskowskiego, sprowokowała kryzys w swoich relacjach z partią Nowoczesna. Przywództwo Nowoczesnej oskarżyło bowiem Grzegorza Schetynę o sabotowanie idei wspólnego frontu liberalnej opozycji w stolicy przeciw kandydatowi partii rządzącej. Czołowi politycy Nowoczesnej sięgają po tą narrację mimo tego, że ich partia już wcześniej wysunęła jako kandydata na włodarza Warszawy Pawła Rabieja.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Ewentualną kandydaturę Jakiego wzmacnia jego rola jako przewodniczącego sejmowej komisji śledczej wyjaśniającej proceder tak zwanej „dzikiej reprywatyzacji” w Warszawie. 31% badanych oceniło pozytywnie pracę Jakiego w tej komisji. Uważało tak 76% badanych w sondażu sympatyków PiS, 30% pytanych zwolenników Kukiz‘15, 20% sympatyków PO i 14% Nowoczesnej. 22% wszystkich respondentów działania Jakiego jako przewodniczącego komisji śledczej oceniło negatywnie.

Badanie było przeprowadzone dla Wirtualnej Polski na panelu Ariadna w dniach 4-7 listopada 2017 roku.

wp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. jaro7
    jaro7 :

    Żaden z kandydatów nie jest warty tego stołka.Karczewski to banderofil,Trzaskowski porównał Ludobójstwo na Wołyniu z akcją „Wisła’,Jaki zapłonął ostatnio miłoscią do polityki giedroyciowej i dalszym bezwarunkowym wspieraniu upainy.Jak widać towarzystwo warte siebie.