Według portalu wPolityce.pl, powołującego się na nieoficjalne informacje z Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Naftali Bennett nie przyjedzie w środę do Polski.

Według podanych w poniedziałek, pierwotnie przez radio RMF FM, informacji, na zaproszenie premiera Morawieckiego miał przybyć w środę do Polski izraelski minister edukacji Naftali Bennett. Był on jednym z tych polityków, którzy włączyli się w kampanię zniesławiania Polski, zainicjowaną 29 stycznia przez władze Izraela. Izraelski minister edukacji uznał, że uchwalona prze polski parlament nowelizacja ustawa o IPN zabraniająca mówienia o odpowiedzialności narodu polskiego za holocaust to „haniebne lekceważenie prawdy”. W zeszłym tygodniu Bennett zarządził w izraelskich szkołach dwugodzinne lekcje o holokauście w trakcie których Polacy mieli być przedstawiani jako współodpowiedzialni za to ludobójstwo. Przeciw wizycie Bennetta w Polsce zdecydowanie protestował prezes Ruchu Narodowego, poseł Robert Winnicki, który zaapelował do Morawieckiego o wycofanie zaproszenia dla izraelskiego ministra.

Rząd prawdopodobnie wycofuje się ze swojej inicjatywy. Redakcja sympatyzującego z obozem rządowym portalu wPolityce twierdzi, że wizyta Naftalego w Polsce nie odbędzie się. „Portal wPolityce.pl dowiedział się jednak ze źródeł zbliżonych do MSZ, że do wizyty ostatecznie nie dojdzie” – można przeczytać w opublikowanej niedawno notce informacyjnej. Portal nie potrafi jednak jednoznacznie określić czy wizytę w Polsce odwołał sam izraelski minister, czy to polski rząd wycofał się z tego pomysłu.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Bennett należał w zeszłym tygodniu do tych izraelskich polityków, którzy aktywnie oczerniali naród polski. Jak mówił 29 stycznia – „Jest faktem historycznym, że wielu Polaków wspierało mordowanie Żydów, wydawało ich, maltretowało, a nawet zabijało Żydów w czasie i po [zakończeniu] holocaustu”. Bennett uznał, że tez tych „muszą być nauczone przyszłe pokolenia”. „Jestem zdeterminowany, by wyjaśnić, że historia jest poza dyskusją – udowodniono, że Polska była zaangażowana w mordowanie Żydów podczas Holokaustu. Mam zamiar powiedzieć prawdę w miejscu, gdzie to się stało – a prawda nie zależy od tego prawa ani od żadnego innego” – zapowiadał z kolei Bennett przed wizytą w Polsce.

[AKTUALIZACJA:] Wg Polskiej Agencji Prasowej, w poniedziałek wieczorem Bennet poinformował, że to polski rząd odwołał jego wizytę. „Polski rząd odwołał moją wizytę, ponieważ wspomniałem o zbrodniach jego ludu. Jestem zaszczycony” – napisał izraelski minister.

wpolityce.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Niech ten niedouczony w historii izraelski szowinista Naftali Bennet do Polski nie przyjeżdża,polskiej atmosfery wściekłym,nienawistnym judaizmem nie smrodzi.Ten gówniarski oszołom niczego nie rozumie,szczególnie tego że obywatele Polski,tak Żydzi jak Polacy przez tysiąclecie stanowili jedną rodzinę.Ten szowinistyczny idiota,który specjalizuje się w zbrojnym unicestwianiu Palestyńczyków,na grunt Polaków swe doświadczenia pana niewolników chce przenosić.Bennet! Niedoczekanie twoje!