W wywiadzie dla Radia Zet, rzecznik prezydenta Krzysztof Łapiński stwierdził, że prezydent Andrzej Duda nie zamierza zapraszać organizatorów Marszu Niepodległości do współpracy przy organizacji przyszłorocznych uroczystych obchodów.

Rzecznik prezydent, Krzysztof Łapiński udzielał w poniedziałek wywiadu Konradowi Piaseckiemu w audycji “Gość Radia Zet”. Prowadzący pytał rzecznika między innymi o kwestie uczestnictwa narodowców w Komitecie Narodowych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości RP, bowiem, jak zauważył dziennikarz, prezydent Duda zapowiedział poszerzenie jego składu o ich przedstawicieli.

Łapiński zarzekał się, że prezydent nigdy nie wystosował do narodowców “oficjalnego zaproszenia”. “Była deklaracja” – uściślał Łapiński – “W tej chwili jednak, to jest przede wszystkim czas żeby organizatorzy Marszu Niepodległości pewne rzeczy przemyśleli”. Dopytywany przez dziennikarza Łapiński stwierdził jeszcze, że “W tej chwili sytuacji takiej żeby organizatorzy tego marszu [Niepodległości] mieli być zapraszani, nie ma” oraz że “Po pewnych wydarzeniach 11 listopada [pomysł zaproszenia narodowców do Komitetu] się zdezaktualizował”.

“Dwa razy zapraszaliśmy Prezydenta na Marsz Niepodległości. Nie wziął w nim udziału ani razu. Ale zarówno w ubiegłym roku, jak i 2 lata temu przedstawiciel Prezydenta odczytał podczas Marszu Niepodległości list od Andrzeja Dudy skierowany do uczestników Marszu. Nie robiliśmy fochów, że Prezydent wolał 11 listopada obchodzić Narodowe Święto Niepodległości nie na największej patriotycznej manifestacji, ale gdzieś indziej” – komentuje dla naszego portalu Jerzy Wasiukiewicz, członek zarządu Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. “Znalazło się miejsce dla wielu innych organizacji, ale nie dla organizatorów tej manifestacji, która tak mocno również doskwierała obecnej “totalnej opozycji”, kiedy była u władzy. Dzisiaj rzecznik prezydenta mówi: “Zaproszenia formalnego nie było, była deklaracja. W tej chwili jednak to jest przede wszystkim czas, żeby organizatorzy Marszu Niepodległości pewne rzeczy przemyśleli.” Powiedzmy sobie szczerze, ale wygląda na to, że Pałac Prezydencki nigdy nie był zainteresowany zaproszeniem organizatórów Marszu Niepodległości i szukał jedynie pretekstu do tego, aby mieć “podkładkę” pod tą decyzję” – ocenia Wasiukiewicz, twierdząc, że jest to dla jego środowiska “spore zaskoczenie”.

W kwestii planów na przyszły rok, Wasiukiewicz zaznacza – “My dalej robimy swoje, tak jak robimy to od wielu lat, działając całkowicie społecznie. W 100-lecie obchodów niepodległości organizujemy kolejny Marsz Niepodległości i mam nadzieję, że będzie to największy Marsz z dotychczasowych. Tegoroczny Marsz Niepodległości był najbardziej “biało-czerwonym” Marszem z dotychczasowych, nigdy wcześniej nie widziałem takiego morza białoczerwonych flag na Marszu. I szkoda, że Pałac Prezydencki tego nie dostrzegł, ale dostrzegł nieprzychylne Marszowi relacje w lewicowo-liberlanych mediach polskich i zagrniacznych i uległ presji”.

wmeritum.pl/kresy.pl

 

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. jwu
  jwu :

  No właśnie pierwszy wypina się na narodowców ,ale wyłącznie tych polskich,bo w przyszłym miesiącu jedzie odwiedzić swojego odpowiednika ,który hołduje banderowsko-faszystowskiej ideologii.

 2. Kojoto
  Kojoto :

  To będzie ze startą dla maliniaka i PiSuaru… Polacy jeszcze muszą troszkę poczekać na Polską władzę w Polsce. PiS i Duqa mieli szansę, ale splunęli na wyciągniętą ku nim rękę – i niech ich szlag trafi. Oby przy następnych wyborach ludzie już sie przebudzili i zapewnili zwycięstwo prawdziwej prawicy. Wiem, że małe jeszcze na to szanse, ale to jest cel dla którego warto walczyć. Marsz Niepodległości i tak zgromadzi najwięcej uczestników, mimo sabotażu ze strony pisu i maliniaka. I przyjda ludzie nie ogladać kolorowe przemarsze i popisy wojsk, tylko na uroczysty i podniosły marsz narodowców-patriotów.

 3. rozum
  rozum :

  Ci wszyscy którzy uważają, że rasistowska żydowska wizja świata jest normą, ci wszyscy, którzy propagują żydowski jad totalitaryzmu i nienawiści do Polaków spotkają się z kategorycznym NIE, Nie ma miejsca w Polsce na żydowską nienawiść, czy to Śpiewka, Całej, Grossa czy Dudy. Duda propagator żydowskiej kultury jest tym samym propagatorem rasistowskiej ideologii i ksenofobicznych chamskich zachowań Żydów w swej mowie nienawiści jaką uprawia wobec narodu Polskiego tym samym wyklucza się ze społeczeństwa Polskiego – nie ma miejsca na rasistowski jazgot i falę żydowskiego hejtu jaką wyrażają Żydzi wobec Polaków – nie ma miejsca na propagatorów ideologii instytucjonalnego i religijnego rasizmu wreszcie nie ma miejsca na żydowski terror którego szczyt osiągnął postać ludobójstwa Polaków w latach 45-53 a obecnie zaczyna odżywać za sprawą Piotra Rybaka. Nie ma miejsca na gloryfikowanie żydowskich katów UB takich jak Józef Różański (Goldberg, Żyd Morel, Berman, krwawa luna-Brigida Brystygierowa , Józef Światło, itd. np. SN Izraela żydowskiego kata Morela – i ludobójcę uznaje za ofiarę – mordercy Polaków to według Żydów ofiary Polaków a taki Menachem Begin wprost wyraził stanowisko Żydów do wszystkich nie-żydów w tym Polaków:
  “Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane jako ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie ponad niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy.” Wspomniany na wstępie Begin z jego szałem nienawiści nie jest incydentem a normą ; Rabin Yitzhak Ginsburg oświadczył, “Musimy uznać, że żydowska krew i krew goja nie jest tę samą rzeczą”. (NY Times, czerwiec 6, 1989, p.5).
  Prof. Ehud Sprinzak z uniwersytetu w Jerozolimie opisał Kahane i filozofię Goldstein: “Oni wierzą, że jest wolą Boga, by stosowali przemoc przeciw ‘goyim,’ (hebrajski termin dla gojów”.) (NY Codzienne Wiadomości, luty. 26, 1994, p. 5).
  Zabójstwo pogan przez Żydów jest propagowane przez Talmud, mają być złożeni jako “Święte Ofiary” dla Boga (Zohar, III, 2276 i I, 38b i 39a). Śmierć pogan przez ścięcie jest szczególnie zalecane (Pesachim, 49b).
  Ayelet Shaked, znana posłanka izraelskiego parlamentu, „Matki wszystkich Palestyńczyków muszą zostać zabite”
  Na Purim, 25 lutego 1994 roku izraelski oficer armii Baruch Goldstein, ortodoksyjny Khazar z Brooklynu, zmasakrował 40 palestyńskich cywili, włączając dzieci, podczas gdy klęczęli na modlitwie w meczecie. Goldstein był uczniem późnego Rabina Kahane, który stwierdził, że jego obraz Arabów jako “psów” pochodzi “z Talmudu”. (Por. CBS 60 Minut, “Kahane”).
  Rabin Owadia Josef, duchowy przywódca partii Szas wchodzącej w skład koalicji rządzącej Izraelem oznajmił, że „goje rodzą się po to, by służyć Żydom”. – „Po co goje są tak naprawdę potrzebni? – Będą pracować, będą orać, będą zbierać plony. My zaś będziemy tylko siedzieć i jeść jak panowie”
  ONZ wydała pierwszy raport, który wprost oskarża Izrael o budowę reżimu apartheidu i stosowanie dyskryminacji rasowej wobec Palestyńczyków. Dokument powstał na polecenie ONZ-owskiej Komisji Gospodarczej ds. Azji Zachodniej (ESCWA), w skład której wchodzi 18 państw arabskich.