Premier rozmawiał z opozycją o bezpieczeństwie narodowym

Mateusz Morawiecki zwołał w poniedziałek do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów spotkanie z przedstawicielami partii opozycyjnych.

Nieczęste w polskich warunkach konsultacje między szefem rządu a przedstawicielami sił opozycyjnych zostały zwołane, by omówić sytuację w zakresie bezpieczeństwa narodowego Polski. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klubów i kół parlamentarnych: Ryszard Terlecki (Prawo i Sprawiedliwość), Borys Budka i Tomasz Siemoniak (Koalicja Obywatelska), Maciej Gdula i Maciej Konieczny (Lewica), Hanna Gill-Piątek (Polskę 2050), Władysław Kosiniak-Kamysz i Władysław Teofil Bartoszewski (Polskie Stronnictwo Ludowe), Jarosław Sachajko (Kukiz’15), Krzysztof Bosak (Konfederacja), a Magdalena Sroka (Porozumienie).

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Rozmowy rozpoczęły się o godz. 15 i trwały do 18. „Spotkanie dotyczyło ogólnej sytuacji geopolitycznej za naszą wschodnią granicą. Na spotkaniu przedstawione zostały tajne informacje pochodzące od Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tymi doniesieniami zapoznali się również politycy opozycji” – powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, którego zacytował portal Wirtualna Polska.

Inna jego wypowiedź zacytowała telewizja Polast News – „Spotkanie odbywało się w atmosferze dużego zrozumienia powagi sytuacji, pytania, różnego rodzaju dyskusje w czasie dzisiejszego spotkania miały charakter konstruktywny. W zasadniczej części zgadzamy się co do tych realnych ryzyk, które pochodzą ze strony wschodniej, zarówno jeśli chodzi o kwestie związane z energetyką, kwestie organizowania ruchów migracyjnych, działania cybernetyczne, działania dezinformacyjne, destabilizujące sytuację polityczną w UE”.

„Trzy godziny konsultacji z opozycją ws. bezpieczeństwa państwa i sytuacji międzynarodowej. Bardzo treściwe głosy Marcina Przydacza, Tomasza Szatkowskiego, Sławomira Dębskiego i Adama Eberhardta. Koncyliacyjny ton premiera Mateusza Morawieckiego. Konstruktywne głosy z całej opozycji” – tak skomentował na Twitterze spotkanie u premiera polityk Konfederacji Krzysztof Bosak.

Postulaty polityczne Lewicy wyrażone na spotkaniu zwięźle ujął na tym samym portalu Konieczny – „Spotkanie u premiera Morawieckiego poświęcone niebezpiecznej sytuacji międzynarodowej związanej z agresywnymi działaniami Kremla. Próbowaliśmy nakłonić rządzących do wygaszenia konfliktów z Unią Europejską, bo od tego zależy dziś bezpieczeństwo Polski. Niestety bezskutecznie.”

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Czytaj także: Kryzys migracyjny obnażył naszą pozycję międzynarodową i możliwości

wiadomosci.wp.pl/polsatnews.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz