Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta Dudy o powołanie na stanowisko ministra finansów Jerzego Kwiecińskiego.

Wybór Morawieckiego ogłosił w czwartek rzecznik rządu, Piotr Mueller. Kwieciński od 2018 r. jest ministrem inwestycji i rozwoju. Według rzecznika, przejmując rolę ministra finansów Kwieciński nadal będzie pełnić także dotychczasową funkcję. Do tej pory obowiązki ministra finansów wykonywał sam premier Morawiecki po tym gdy poprzedni szef tego resortu, Marian Banaś objął w sierpniu stanowisko szefa Najwyższej izby Kontroli.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sam Banaś funkcję szefa resortu finansów pełnił krótko, zaledwie od czerwca, kiedy to zastąpił na tym stanowisku pochodzącą z Kresów Wschodnich (z Dyneburga na obecnym terytorium Łotwy), Teresę Czerwińską. Czerwińska także znalazła nowe zajęcie w NIK.

Telewizja TVN BiS przypomina, że zanim w styczniu 2018 r. Banaś objął funkcję ministra inwestycji i rozwoju był w tym resorcie sekretarzem stanu. Jest on weteranem rządów PiS. W roku 2005 r. w pierwszym gabinecie tej partii Banaś został wiceministrem rozwoju regionalnego i sprawował tę funkcję aż do roku 2008, czyli jeszcze po objęciu rządów przez Donalda Tuska.

To już piąty szef resortu finansów od czasu objęcia władzy przez Prawo i Sprawiedliwość w 2015 r. Poprzedni dwaj ministrowie, Czerwińska i Banaś mieli, według medialnych doniesień, zakończyć swoją pracę w rządzie w związku ze swoim sprzeciwem wobec znacznego wzrostu wydatków publicznych będącego pochodną hojnej polityki socjalnej Morawieckiego.

tvn24bis.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz