Premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla francuskiej gazety „Le Figaro” ujawnił jaka jest liczba ukraińskich imigrantów w Polsce.

Wywiad polskiego premiera dla francuskiej gazety cytuje Polska Agencja Prasowa. W czasie wywiadu dziennikarz „Le Figaro” zapytał o stanowisko Polski wobec kryzysu migracyjnego. Premier Mateusz Morawiecki sprzeciwił się temu aby każde państwo Unii Europejskiej było zobowiązane do przyjmowania nielegalnych imigrantów. Zaznaczał, że Polski nie stać na taką politykę pomocy przybyszom jaką prowadzą Niemcy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

„Dlaczego Polacy, którzy są o wiele mniej bogaci i którzy przechodzili okropne okresy, mieliby wnosić swój wkład do przyjmowania nieeuropejskich migrantów w takim samym stopniu jak Niemcy?” – słowa Morawieckiego z wywiadu dla „Le Figaro” cytuje portal Money.pl. Polski premier uznał tego rodzaju oczekiwania wobec Polski ze strony innych państw UE za „dyskryminację”.

Premier znalazł jeszcze inny argument przeciw nakładaniu na Polskę obowiązku przyjmowania nielegalnych imigrantów spoza Europy – „Czy mam przypominać, że przyjęliśmy 1,5 mln Ukraińców, z czego ok. 10 proc. pochodzących z Donbasu ogarniętego wojną?”. W czasach rządu PiS na skutek bardzo liberalnej polityki imigracyjnej do Polski wjechały setki tysięcy Ukraińców, choć w debacie krajowej politycy partii rządzącej unikają tego tematu.

W wywiadzie Morawiecki stwierdził jednocześnie, że należy oferować pomoc gospodarczą państwom z których przybywają imigranci. „Trzeba przemyśleć na nowo model rozwoju gospodarczego. 1 proc. populacji globu posiada więcej niż pozostałe 99 proc. – tego rodzaju akumulacja bogactwa wydaje się czymś nierealnym! W moim przekonaniu, model neoliberalny powinien zostać zakwestionowany” – powiedział premier.

Morawiecki mówił również o wolności mediów w Polsce twierdząc, że „cztery główne portale internetowe, dwie z trzech głównych stacji telewizyjnych, 90 proc. dzienników i 70 proc. rozgłośni radiowych występuje przeciwko rządowi”.

Czytaj także: Na progu imigracyjnej katastrofy. Skończymy jak Niemcy, Francuzi i Brytyjczycy?

money.pl/kresy.pl

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • UPAdlina
   UPAdlina :

   @zinstudio Hehehehe! Nigdy żaden zachodni banderowski ukr nie był, nie jest i nie będzie Polakiem. Całkowicie padło ci ma mózg. Twoi ziomale z zachodniej ukrainy od dziecka są wychowywani w nienawiści do wszystkiego, co polskie. Obecnie sprowadzono ich do Polski około 2 mln. Ilu z tego to miłośnicy nazizmu i banderyzmu? Nie na darmo przemycacie tu broń. Marzy wam się polski”majdan” i rozpiździaj jak u was w banderlandzie, co?
   Państwo polskie się odrodzi, gdy wasz banderowski grajdół zdechnie, ale przedtem musi znacząco osłabnąć wasz uSSmański protektor. I tu widzimy właśnie dobrą robotę sojuszu rosyjsko-chińskiego, który skutecznie osłabia bandyckiego krowopasa i automatycznie staje w szeregu polskich sojuszników, co doprowadza wasze środowiska do kwików. Ale kogo one obchodzą?

   • Avatar
    zinstudio :

    @banderapadlina ruski troliku zastanów się zanim coś nakłamiesz, walczył w wojnie z Rosjanami i narzekał na Ukraińców – brak sensu.
    Mój dziadek też walczył w 1920 r. i został zabity bagnetami przez Rosjan przed Mińskiem, a nie przez Ukraińców, którzy byli w tej wojnie naszymi sojusznikami.

    • UPAdlina
     UPAdlina :

     @zinstudio W 1920 roku ukro-banderowski nieuku Polska walczyła z żydo-bolszewickim najeźdźcą, a nie Rosją, której wówczas nie było w formie suwerennego państwa. Do szkoły chachle!
     Zachodnie ukry nigdy nie były sojusznikiem Polski, więc daruj sobie tą swoją banderowską prymitywną propagandę trollu od tymy.
     Udawanie przez ciebie Polaka nie wychodzi ci zbyt wiarygodnie skakunie z nazi-majdanu.

 1. Avatar
  Misza :

  @zinstudio Z ogólnodostepnej wiedzy o czasach nowożytnych wynika, że protoplaści dzisiejszych Ukraińców wypisali się z rodziny narodów Rzeczpospolitej w 1652 r. bezpośrednio po bitwie pod Batohem mordując 3500 wziętych do niewoli jeńców. W czasach prawie nam współczesnych biorąc widocznie przykład z przodków wymordowali w sposóby, który zdziwiłyby nawet słynacych z okrucieństwa Mongołów Czingis Chan kilkaset tysięcy niewinnych cywili. Byłyby to zapewne w Twoim odczuciu jakieś nieistotne zaszłości historyczne, gdyby nie fakt, że tym mordercom i zwyrolom na wschodzie stawiają pomniki i otaczają państwową czcią oraz edukuja i stawiają za wzór swoim młodym pokoleniom. Jeśli masz taką potrzebę, jeśli czujesz, że to dla Ciebie niezbędne – zaproś do swojego domu człowieka wychowanego w nienawiści do Ciebie od wielu pokoleń, jawnego neonazistę i potencjalnego mordercę. Tylko… mnie do tego typu działań nie namawiaj i nie zapraszaj innych do tego domu wariatów.

   • Avatar
    lp :

    @zinstudio Masz nas za idiotów marny prowokatorze? W nazi-marszach z pochodniami i bander-portretami też uczestniczy tylko „garstka” germanofilów, czy raczej wielotysięczne tłumy? Więcej szkoda pisać, ponieważ merytoryczna dyskusja z wami – banderowcami nie ma sensu bo wy i tak wyznajecie wiarę jedynie w swoją szatańską trójcę – banderę, szuchwicza i doncowa.

   • UPAdlina
    UPAdlina :

    @zinstudio Normalni mieszkańcy ukrainy mieszkają na pro-rosyjskim wschodzie tego kraju i walczą z waszą nazi-banderowską juntą z kijowa. Natomiast wasz pro-banderowski zachód ukrainy to matecznik banderyzmu i nienawiści do Polski. Nie ma wspólnej przyszłości dla was zachodnich bander-ukrów i Polaków. Przestań śnić bander-trollu. I nie pieprz o pro-niemieckich władzach twojego grajdoła, bo w pierwszej kolejności są to pro-uSSmańskie władze. To uSSman wyłożył 5 mld dolarów na wasz nazistowsko-banderowski majdan. Zapominasz, że mówisz do Polaków, a nie do swoich ziomali skakunów majdaniarskich o IQ pudełka po butach. Bo tylko,oni mogliby łyknąć te bzdety, które tu wypacasz trollu od tymy.