Według doniesień medialnych partia rządząca postanowiła odtworzyć ministerstwo zajmujące się nadzorem nad spółkami Skarbu Państwa.

Portal Money.pl poinformował, że w Prawie i Sprawiedliwości od tygodni trwają ustalenia w sprawie odtworzenia ministerstwa skarbu. Resort pełniący taką funkcję ma otrzymać nazwę Ministerstwo Zasobów Narodowych, jak twierdzi prorządowy portal wPolityce. Jego szefem ma zostać ważny polityk PiS, dotychczas sprawujący w rządzie funkcję wicepremiera Jacek Sasin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

O utworzeniu nowego ministerstwa mówił TVP sam Sasin. Jak stwierdził „będzie skupiać nadzór nad spółkami Skarbu Państwa”. Nie potwierdził przy tym, że to właśnie on stanie na czele nowego resortu. „Różne rozmowy się toczą – ze mną i z wieloma posłami. Decyzji nie ma” – mówił polityk pod koniec października w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Ministerstwo Skarbu zostało zlikwidowane prze PiS jeszcze w 2016 r. za czasów premier Beaty Szydło. Kompetencje resortu przejęło wówczas Ministerstwo Rozwoju i Finansów. Na czele tego superministerstwa stał wtedy Mateusz Morawiecki. „To jeden z większych naszych pomyłek w poprzedniej kadencji” – tak likwidację Ministerstwa Skarbu ocenił Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Czytaj także: Wicepremier Gowin zadeklarował, że będzie walczył o możliwość prezentowania ideologii gender na uczelniach

money.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz