Według doniesień medialnych partia rządząca postanowiła odtworzyć ministerstwo zajmujące się nadzorem nad spółkami Skarbu Państwa.

Portal Money.pl poinformował, że w Prawie i Sprawiedliwości od tygodni trwają ustalenia w sprawie odtworzenia ministerstwa skarbu. Resort pełniący taką funkcję ma otrzymać nazwę Ministerstwo Zasobów Narodowych, jak twierdzi prorządowy portal wPolityce. Jego szefem ma zostać ważny polityk PiS, dotychczas sprawujący w rządzie funkcję wicepremiera Jacek Sasin.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

O utworzeniu nowego ministerstwa mówił TVP sam Sasin. Jak stwierdził „będzie skupiać nadzór nad spółkami Skarbu Państwa”. Nie potwierdził przy tym, że to właśnie on stanie na czele nowego resortu. „Różne rozmowy się toczą – ze mną i z wieloma posłami. Decyzji nie ma” – mówił polityk pod koniec października w wywiadzie dla Polskiego Radia.

Ministerstwo Skarbu zostało zlikwidowane prze PiS jeszcze w 2016 r. za czasów premier Beaty Szydło. Kompetencje resortu przejęło wówczas Ministerstwo Rozwoju i Finansów. Na czele tego superministerstwa stał wtedy Mateusz Morawiecki. „To jeden z większych naszych pomyłek w poprzedniej kadencji” – tak likwidację Ministerstwa Skarbu ocenił Jarosław Gowin, wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Czytaj także: Wicepremier Gowin zadeklarował, że będzie walczył o możliwość prezentowania ideologii gender na uczelniach

money.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz