Morawiecki wybrał nowych współpracowników

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dziś obsadę Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Nominacje potwierdzają nieoficjalne informacje.

Zgodnie z przewidywaniami mediów szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zostanie Michał Dworczyk. Znany głównie z wieloletniej działalności w Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej i na rzecz Polaków ze Wschodu Dworczyk, zaledwie na początku marca został wiceministrem obrony narodowej. Teraz zastąpi na stanowisku Beatę Kempę.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Szefem gabinetu premiera zamiast Elżbiety Witek będzie Marek Suski, wieloletni poseł PiS, w bieżącej kadencji wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego partii. Rafała Bochenka na stanowisku rzecznika rządu nastąpi posłanka PiS Joanna Kopcińska.

„To wielki zaszczyt, ale przede wszystkim to jest wyzwanie i zobowiązanie do służby na rzecz Rzeczpospolitej” – mówił Dworczyk – „Z całym zespołem współpracowników zrobimy wszystko, żeby Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zapewniła sprawne działanie i sprawną obsługę rządu”. Suski deklarował z kolei „otwartość” nowych urzędników premiera wobec mediów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

„Centrum Informacyjne Rządu jest do pana i państwa dyspozycji. Będę bardzo ciężko pracowała, aby nasz kraj, nasza ojczyzna była dumna z tego, co robi rząd Prawa i Sprawiedliwości” – zadeklarowała Kopcińska.

Odwołani urzędnicy kancelarii premiera zasiadali także w rządzie. Po obecnych zmianach w kancelarii w rządzie tylko Beata Kempa pozostaje w składzie rządu i w KPRM w randze sekretarza stanu. Bochenek będzie w kancelarii w randze podsekretarza. Premier Morawiecki podkreślał, że ich nowe obowiązki zostały już określone.

rp.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz