Osoba deputowanego Parlamentu Europejskiego z ramienia PiS prof. Ryszarda Legutki stała się tematem artykułu opublikowanego przez „Wall Street Journal”.

Artykuł Tunku Varadarajana na temat polityka PiS, który miał brać udział w rozmowach z Izraelczykami o zmianie ustawy o IPN, zawiera liczne cytaty wypowiedzi Legutki, z którym dziennikarz rozmawiał. Przytacza je także portal Interia. Legutko twierdzi, że Unia Europejska jest głęboko podzielona, czego objawem jest między innymi wyjście Wielkiej Brytanii z Unii.

Eurodeputowany PiS mówił również o konflikcie między władzami UE i Polski oceniając, że to „nieugięty proamerykanizm Warszawy” wręcz „doprowadza UE do szału”. Według Legutki po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii to właśnie Polska będzie najbardziej proamerykańskim – „najbardziej atlantystycznym” państwem w jej szeregach.

Legutko określa Polskę, obok Węgier i Włoch, jako „państwa dysydenckie” w Unii,  które według eurokratów „mogłyby zostać i zostaną szybko skorygowane”. „Trzeba być liberalnym, żeby być godnym szacunku, że ktoś, kto nie jest liberalny, jest albo głupi, albo niebezpieczny, albo jedno i drugie” – eurodeputowany tak opisuje mentalność zachodnich elit. „Liberał to ktoś, kto przyjdzie do ciebie i powie: >>Zorganizuję ci twoje życie. Powiem ci, jakiego rodzaju wolność będziesz miał. A potem możesz robić, co tylko chcesz<<” – konkretyzuje Legutko.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jako głównych oponentów Polski w Unii polityk PiS ukazuje Francję i Niemcy. których postawę ukazuje jako „protekcjonalność”. Jak twierdzi – „wielcy gracze wykorzystują instytucje europejskie dla własnych interesów, a architektura polityczna skazuje każdego innego na podrzędny status”. Jednocześnie jednak Legutko zdecydowanie opowiada się przeciw koncepcji opuszczenia przez Polskę Unii Europejskiej.

interia.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz