Warszawska Młodzież Wszechpolska w obrazowy sposób zaprezentowała swoją ocenę relacji między Polską pod rządami PiS a Izraelem.

Wszechpolacy zorganizowali 6 lipca w Warszawie happening, który był ich obrazowym komentarzem dla ustępstw rząd i partii rządzącej przed naciskami Izraela w sprawie ustawy o IPN. 27 czerwca PiS wspólnie z liberalną opozycją usunął z ustawy o IPN zapisy penalizujące przypisywanie narodowi polskiemu zbrodni III Rzeszy, czego żądały środowiska żydowskie, a także USA i Izrael. Nowelizacja ustawy została przeprowadzona w trybie nagłym – w ciągu ponad ośmiu godzin od rozpoczęcia procedowania uzyskała podpis prezydenta.

W czasie pikiety przeprowadzonej pod siedzibą główną Prawa i Sprawiedliwości prezes warszawskiej Młodzieży Wszechpolskiej Mateusz Marzoch wytknął politykom Prawa i Sprawiedliwości hipokryzję. Przypominał wygłaszane po styczniowym uchwaleniu przepisów o karalności oskarżania Polaków o współsprawstwo holokaustu zapewnienia, że ustawa jest skonstruowana prawidłowo, a partia rządząca będzie niezachwianie bronić jej jako narzędzia polityki historycznej.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Symbolem postawy rządu PiS i samej partii wobec Izraela była krótka scena w której działacz w masce Mateusza Morawieckiego wyciera buty osobie w masce premiera Izraela Binjamina Netanjahu. Inni narodowcy trzymali w rękach kartki z napisami ,”Ta ustawa to zdrada!”, ,”PiS = tchórze i hipokryci” czy ,”Polska wasalem Izraela”. „Tak wyglądają stosunki polsko-izraelskie” – komentował Marzoch.

medianarodowe.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz