Potentat technologiczny i multimiliarder Elon Musk napisał w jaki sposób można osiągnąć zakończenie wojny na Ukrainie i doczekał się reakcji jej prezydenta.

Współwłaściciel Tesli i prezes SpaceX wyraził swój pogląd na temat możliwego pokojowego zakończenia wojny rosyjsko-ukraińskiej na Twitterze. “Pokój Ukraina-Rosja: Ponowne wybory w anektowanych [przez Rosję] regionach [Ukrainy] pod nadzorem ONZ. Rosja odchodzi, jeśli taka jest wola ludu. Krym formalną częścią Rosji, jaką był od 1783 (przed błędem Chruszczowa). Zapewnione zaopatrzenie Krymu w wodę. Ukraina pozostaje neutralna” – napisał w poniedziałek na Twitterze Musk.

 

W kolejnym wpisie w tym samym wątku Musk uznał, że to prawdopodobny scenariusz zakończenia wojny rosyjsko-ukraińskiej, “pytanie tylko, jak wielu ludzi zginie do tej pory”.

 

Musk poddał swój pogląd pod głosowanie, w którym użytkownicy Tweetera mogą wyrazić aprobatę lub dezaprobatę dla niego.

Multimiliarder dodał w tym wątku jeszcze jeden tweet: “Warto też odnotować, że możliwym, choć nieprawdopodobnym wynikiem tego konfliktu może być wojna nuklearna”.

Na drugi wpis doczekał się odpowiedzi ze strony ukraińskiego dyplomaty Andrija Melnyka osławionego relatywizowaniem zbrodni OUN-UPA na Polakach i twierdzeniem, że Polacy popełnili takie same zbrodnie na Ukraińcach. “Jedyny wynik jest taki, że teraz żaden Ukrainiec nigdy nie kupi twojego pie****o gówna Tesli. Powodzenia” – napisał Melnyk.

 

Na wpis Muska zareagował też sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W krótkich słowach. “Którego Elona Muska bardziej lubicie?” zapytał użytkowników serwisu, dając im do wyboru odpowiedzi: “Tego, który popiera Ukrainę” lub “Tego, który popiera Rosję”.

 

Wkrótce po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę, firma Muska – SpaceX przekazała temu państwu urządzenia do korzystania ze stworzonej przez nią sieci Starlink. To system telekomunikacyjny opierający się na małych satelitach. Są umieszczane w przestrzeni okołoziemskiej, na niskiej orbicie o wysokości około 550 km. Służą zapewnieniu bardzo szybkiego internetu w każdym miejscu na Ziemi.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Musk przekazał Ukraińcom kilka transzy urządzeń, choć amerykańskie media twierdzą, że za większość z nich otrzymał pieniądze od władz USA.

Były prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew groził z tego powodu wzięciem satelitów SpaceX na celownik przez jej siły powietrzno-kosmiczne.

twitter.com/kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Kasper1
    Kasper1 :

    “„Jedyny wynik jest taki, że teraz żaden Ukrainiec nigdy nie kupi twojego pie****o gówna Tesli. Powodzenia” – napisał Melnyk.” – faktycznie żaden zwykły Ukrainiec nie kupi Tesli ale dlatego, że nie nigdy będzie ją na nią stać. Natomiast kupią ukraińscy oligarchowie i nie będą zwracali uwagi na pier****nie bzdur przez tego banderowskiego matoła.