Kandydat Konfederacji na prezydenta Krzysztof Bosak ostro skrytykował działania ambasador USA Georgette Mosbacher uznając je za próby rozgrywania Polski.

Bosak skomentował w poniedziałek niedawny wpis Mosbacher na Twitterze. Amerykańska ambasador krytykując politykę Niemiec napisała w piątek – “Jeśli Niemcy chcą zmniejszyć potencjał nuklearny i osłabić NATO, to być może Polska – która rzetelnie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rozumie ryzyka i leży na wschodniej flance NATO – mogłaby przyjąć ten potencjał i u siebie”. Wpis ten odbił się wśród komentatorów dużym echem, przy czym znaleźli się urzędnicy i popierający obóz rządzący publicyści, którzy przyjęli wpis Mosbacher entuzjastycznie.

Zdecydowane odmienny pogląd wyraził w poniedziałek Krzysztof Bosak. Zauważył on, że wpis Mosbacher, będący elementem jej polemiki z ambasadorem RFN w Warszawie to “akcja robiona pod publiczkę” bo dyskusja w języku polskim nie przebija się na szerszą arenę stosunków międzynarodowych. “To jest tak na prawdę rozgrywanie Polski w grze mocarstw” – ocenił kandydat Konfederacji – “Jesteśmy zachęcani do wygłaszania stanowisk politycznych po to aby postraszyć Niemcy”. Jak dodał Bosak w ten sam sposób Amerykanie wykorzystują nasz kraj do wywierania nacisku na Rosję.

Polityk zauważył, że choć jeszcze w 2015 r. władze Polski zgłosiły taką wolę, formalnie nasz kraj nie został zaproszony do udziały w programie nuclear sharing. Nie wykluczył, że gdyby został prezydentem Polska mogłaby wziąć w nim udział, ale tylko po poważnych rozmowach dyplomatycznych w których Polska byłaby traktowana jak partner. “Musielibyśmy mieć wpływ na to co dzieje się z tymi głowicami atomowymi, z tą bronią po to aby ona była częścią naszej strategii odstraszania, naszej polityki obronnej – polskiej, a nie amerykańskiej” – podkreślił Bosak.

Czytaj także: Krzysztof Bosak: Trzaskowski jest wygodny dla PiS

facebook.com/kresy.pl

 

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. pik
    pik :

    Kiedy w końcu wyjdzie na jaw manipulacja polskimi rządami przez USA? Właśnie trwa konferencja prasowa Interfaks-Ukraina, która wstrząśnie nie tylko Ukrainą, ale i całym Światem. Polskie media sterowane zza kałuży znowu będą zamiatać aferę pod dywan, a wymarzony złoty stołek Bidena się rozsypie. Pojawiły się podsłuchy rozmów Joe Bidena z Poroszenką. Mowa w nich jest o obsadzaniu wysokich stanowisk państwowych amerykańskimi protegowanymi, korupcji w firmie Burisma (gdzie dyrektorowali m.in. Hunter Biden i Kwaśniewski), odwoływaniu gen.prok. Szokina, łapówkom dla partii “Samopomoc” O.Laszka w celu wspierania głosowań, wypełnianiu poleceń gospodarczych i społecznych narzucanych przez Amerykę itd… Korupcja na poziomie międzynarodowym i pełne wasalstwo Ukrainy.
    Szokujące fakty:
    https://www.youtube.com/watch?v=V0FBssBoPZQ