Przejęcie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość grozi powrotem do stalinizmu – powiedział polityk PSL Eugeniusz Grzeszczak w TVP Info.

Rozmowa dotyczyła rzekomych propozycji reform sądownictwa, które padły na jednym z paneli podczas katowickiej konwencji PiS. Chodzi o m.in. badania wariografem i badania próbek moczu dla sędziów i prokuratorów oraz prawo do prowokacji.

Jeżeli była to konwencja programowa to ważne by było, żeby to prezes Kaczyński odciął się wyraźnie od tych propozycji. Jeśli takie zapowiedzi będą wprowadzone, w przypadku gdy Prawo i Sprawiedliwość weźmie władze, to wracamy do ponurego okresu stalinizmu” – powiedział Grzeszczak.

„Co Pan opowiada? Pan obraża ofiary stalinizmu. Niech Pan przeprosi za te słowa (…) Jak Pan może porównywać skuteczną walkę z przestępczością zorganizowaną ze stalinizmem?”– oponował Adam Bielan z Polski Razem, jednak Grzeszczak nie dał się namówić do przeprosin.

wPolityce.pl/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz