Naczelnik i szeregowy funkcjonariusz wydziału prewencji jednego z łódzkich komisariatów palili na działce służbowe dokumenty. Zostali zawieszeni, a prokuratura postawiła im zarzuty.

Jak informuje „Dziennik Łódzki”, obaj policjanci rozpalili ognisko na działce i zaczęli palić w nim służbowe dokumenty, które wcześniej wynieśli z komisariatu. Łącznie było to 5 lub 6 worków akt. Ponieważ ognisko dopiero się rozpalało, podczas zatrzymania zabezpieczono większość akt. Wszystkie pochodziły z wydziału prewencji I Komisariatu Policji w Łodzi. Najstarsze pochodziły sprzed blisko 20 lat.

Obaj funkcjonariusze usłyszeli zarzuty przekroczenia uprawnień i niszczenia dokumentów. Częściowo przyznali się do winy i zostali zawieszeni. Prokurator wszczął śledztwo i zastosował wobec nich dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

„Dziennik Łódzki” / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz