Według informacji docierających do naszej redakcji, oraz według komunikatów zamieszczanych dziś w sieci, Policja dokonuje prewencyjnych zatrzymań członków Stowarzyszenia Niklot, jednego z organizatorów tzw „Czarnego Bloku”.

Na facebookowym profilu stowarzyszenia Niklot, opublikowano dziś o godzinie 11.46 lakoniczny komunikat o treści: Z powodu zatrzymania przez Policję naszych działaczy, koncert który miał odbyć się dzisiaj został odwołany.

Post zawiera link do kolejnego wpisu umieszczonego tym razem o godzinie 10.36 na facebookwym profilu koncertu „Ku Niepodległej” organizowanego przez Niklot. Komunikat tam zamieszczony głosi z kolei: Jeszcze raz. Wydarzenie z przyczyn od nas niezależnych nie odbedzie sie. Niestety to smutna prawda.prosimy udostepniajcie znajomym. 

Z komentarzy pod wpisem wynika, że członkowie Niklota zostali zatrzymani prewencyjnie na 48 godzin, bez podania przyczyn.

Więcej informacji opublikowano kilka godzin później na profilu pomorskiego oddziału Niklota w serwisie Instagram: Oświadczenie: konferencja i koncert organizowane przez naszych kamratów zostały odwołane z powodów niezależnych do nas, ich organizatorzy zostali zatrzymani przez służby i policję, podobnie jak przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych organizacji. Prewencyjnie. Bez podawania przyczyny. Witamy w państwie prawa. Walka z marszem niepodległości, któremu działa wytoczyły sprzeciwione przeciw niemu środowiska systemowe dały zadziwiający efekt. 8 lat marszów za rządów PO nie zadała takiego ciosu środowiskom narodowym jak obecna koalicja z udziałem PIS . Pamiętacie kto za to odpowiada, pozostańcie antysystemowi. Walczcie.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Oświadczenie: konferencja i koncert organizowane przez naszych kamratów zostały odwołane z powodów niezależnych do nas, ich organizatorzy zostali zatrzymani przez służby i policję, podobnie jak przedstawiciele wielu zaprzyjaźnionych organizacji. Prewencyjnie. Bez podawania przyczyny. Witamy w państwie prawa. Walka z marszem niepodległości, któremu działa wytoczyły sprzeciwione przeciw niemu środowiska systemowe dały zadziwiający efekt. 8 lat marszów za rządów PO nie zadała takiego ciosu środowiskom narodowym jak obecna koalicja z udziałem PIS . Pamiętacie kto za to odpowiada, pozostańcie antysystemowi. Walczcie. #fight #niklot #zdepczkarakana

Post udostępniony przez NIKLOT POMORZE (@niklot.pomorze)

Informacje te udało nam się potwierdzić również prywatnymi kanałami. Według naszego informatora do aresztowań i przeszukań mieszkań członków Niklota miało dojść już wczoraj. Zatrzymane miały zostać osoby z Warszawy i Pomorza. Nie uzyskaliśmy informacji na temat liczby zatrzymanych osób.

Jak pisaliśmy wcześniej w ciągu ostatnich 48 godzin Polska wydała łącznie 444 odmowy wjazdu. Większość z nich prawdopodobnie w związku mającym się jutro odbyć Marszem Niepodległości, w którym, podobnie jak rok temu, miał wziąć udział tzw „Czarny Blok”.

Wcześniej ze swojego udziału w Czarnym Bloku wycofała się zaproszona przez organizatorów neobanderowska Karpacka Sicz.

W ubiegłym roku media głośno opisywały incydenty, do których doszło podczas marszu. Niewielka grupa osób rozwinęła wówczas banery (m.in. Europa będzie biała albo bezludna, Biała Europa braterskich narodów), których charakter uznano za faszystowski i rasistowski. Był to tzw. Czarny Blok, w skład którego wchodzą m.in. autonomiczni nacjonaliści, Niklot oraz środowisko związane z czasopismem „Szturm”. Te marginalne polskie środowiska nacjonalistyczne znane są też ze zdecydowanie proukraińskiego nastawienia i współpracy z tzw. Ruchem Azowskim. Przekonują, że „azowcy” są nastawieni na budowę tzw. Międzymorza i współpracę z Polską, m.in. przeciwko Rosji. Z tego względu usprawiedliwiają oni neobanderowskie, a nawet neonazistowskie elementy symboliki i działań Ruchu Azowskiego, szczególnie pułku Azow i Korpusu Narodowego.

Zobacz także: Marsz Niepodległości: „Czarny blok” jest niemile widzialny na marszu 11 listopada

Kresy.pl

7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Willgraf
    Willgraf :

    jakoś żydowskie q..wy który okradły ludzi i wyrzuciły 40 tys ludzi na bruk w samej Warszawie nie są zatrzymywane prewencyjnie …tylko ci którzy mają już dość życia w zgodzie z koszernymi 45 zasadami zniewolenia Polaków przez żyda Jakuba Bermana i resztę Syjonu u koryta

  2. zefir
    zefir :

    @roob :MO mogła,zaś Policja może zatrzymać podejrzanego na 48godzin,do wyjaśnienia posiadanego podejrzenia.,w szczególności wtedy gdy podejrzana osoba może stwarzać zagrożenie.Przecież samo legitymowanie przez Policję też jest zatrzymaniem.Zatrzymany ma własne prawa:może złożyć do sądu rej. zażalenie na sposób zatrzymania,czy jego bezzasadność.Może również ubieać się o odszkodowanie za poniesione szkody,krzywdy,czyurazy zdrowotne,co oczywiście winien udowodnić.Traci jednakte uprawnienia gdy udowodniono mu celowość zatrzymania.Szczegółów poszukaj w ustawie o Policji ,Kpk,nawet w Konstytucji RP.Włączanie do sprawy na jednym wydechu partii kresowian,której nie ma,czy PiS-u brzmi bardzo dziwnie.”Czarny Blok” to ugrupowanie anarchistyczne,kumające się m.inn. z banderowcami,czyli antypolskie.Resztę sam sobie dośpiewaj.