Policja i Straż Graniczna udaremniają nowe próby przemytu migrantów

Na Podlasiu policja zatrzymała kolejnego tzw. kuriera, znaleziono też porzucony samochód z nielegalnymi migrantami w środku. Na zachodzie kraju Straż Graniczna uniemożliwiła 12 obcokrajowcom nielegalne przekroczenie granicy polsko-niemieckiej.

Podlaska policja zatrzymała kolejnego tzw. kuriera, który przewoził samochodem cudzoziemców, którzy nielegalnie przekroczyli granicę Polski.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Mieszkaniec województwa mazowieckiego został zatrzymany w w miejscowości Wólka Wygonowska. Jak poinformował w środę rzecznik prasowy podlaskiej policji Tomasz Krupa, przewoził w swoim samochodzie pięciu obywateli Iraku.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
 

Ponadto, policjanci z białostockiej drogówki w miejscowości Zalesiany natrafili na stojącego na poboczu busa na niemieckich tablicach rejestracyjnych. W środku było 16 Syryjczyków. Jak podała policja, w pojeździe nie było jednak kierowcy.

Podlaska policja informuje, że od początku kryzysu migracyjnego jej funkcjonariusze zatrzymali już 311 przemytników. Próbowali oni przewieźć łącznie ponad 1,3 tys. migrantów.

Ponadto, funkcjonariusze z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej udaremnili 12 migrantom nielegalne przekroczenie granicy polsko-niemieckiej. Miało to miejsce w miniony weekend. Było to 5 obywateli Syrii, 5 obywateli Iraku, Hindus i Gruzin. Obywatel Indii przebywał w Polsce nielegalnie, stąd otrzymał mandat i ma wkrótce wrócić do swojego kraju.

Irakijczykom udało się przekroczyć granicę, ale zostali zatrzymani i przekazani stronie polskiej. Jak relacjonowali, chcieli dostać się do Wielkiej Brytanii i tam ubiegać się o ochronę międzynarodową. Obywatele Iraku trafili do jednego ze strzeżonych ośrodków dla cudzoziemców. Złożyli też wnioski o azyl w Polsce.

We wtorek informowaliśmy, że policjanci w województwie podlaskim zatrzymali kolejnych pięciu tzw. kurierów, którzy przewozili przez terytorium Polski nielegalnych imigrantów. Obywatele Uzbekistanu, Kazachstanu, Turcji, Sri Lanki i Polski przewozili łącznie 23 cudzoziemców. Najwięcej – aż ośmiu obywateli Iraku – przewozili kierowcy z Uzbekistanu, którzy zostali zatrzymani w Piątnicy.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W poniedziałek informowaliśmy, że policjanci zatrzymali kolejnych czterech przemytników ludzi, którzy przewozili nielegalnych imigrantów. To obywatele Ukrainy i Tadżykistanu, którzy chcieli przewieźć łącznie 39 cudzoziemców.

Także w poniedziałek podlaska policja poinformowała o złapaniu przemytnika imigrantów z Ukrainy. Mężczyzna przewoził w pojeździe 29 obywateli Iraku.

W środę rano Straż Graniczna poinformowała, że minionej doby na granicy polsko-białoruskiej odnotowano 267 prób jej nielegalnego przekroczenia. „Funkcjonariusze Straży Granicznej wydali 44 postanowienia o opuszczeniu Polski. Na odcinkach ochranianych przez placówki SG w Dubiczach Cerkiewnych oraz w Mielniku grupy agresywnych cudzoziemców forsowały granicę” – zaznacza SG.

ZOBACZ: Imigranci rzucali kamieniami w polskich mundurowych. Wspierały ich białoruskie służby [+VIDEO/+FOTO]

eska.pl / interia.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz