Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Chicago już po raz czwarty organizuje zbiórkę na rzecz Polaków z Kresów.

To już czwarta edycja zbiórki, którą dorocznie organizuje Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych Koło Chicago. O poprzedniej akcji ZŻNSZ w Chicago informowaliśmy rok temu. Wówczas w ramach zbiórki udało nam się zebrać: – $16,176 – 1,5 tony rożnego rodzaju artykułów (żywność, odzież, środki higieny, art. chemiczne). Jak podają organizatorzy, pomoc trafiła na tereny dzisiejszej Białorusi i Ukrainy – do weteranów podziemia, ubogich rodzin, parafii, stowarzyszeń kulturalnych.

– Kresy, to ziemie przez wieki związane z naszą tradycją i kulturą, które zostały odebrane Polsce siłą i terrorem. Za przesuniętą na zachód granicą pozostali tam nasi rodacy. To Polacy, którzy nigdy z ojczystej ziemi nie wyjeżdżając znaleźli się poza granicami Polski – piszą w apelu organizatorzy.

Celem zbiórki jest pomoc Polakom zamieszkującym Kresy Wschodnie Rzeczypospolitej oraz wsparcie w zachowaniu polskiego dziedzictwa na tych terenach.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

– W trakcie kwesty można złożyć donację finansową lub dary: żywność (z długą datą ważności do spożycia), przybory szkolne, środki czystości i higieny – czytamy w materiałach informacyjnych. Organizatorzy zaznaczają, że w tym roku w ramach akcji nie będzie zbierana odzież.

Poniżej przedstawiamy harmonogram zbiórki. Będzie się ona odbywać od 10 stycznia po każdej Mszy św. w języku polskim w następujących parafiach:

10 stycznia – parafia Św. Ferdynanda, 3131 N. Mason Ave., Chicago

14 stycznia – parafia Św. Pryscylli, 6949 W. Addison St., Chicago; parafia Św. Pascala, 3935 N. Melvina Ave., Chicago

21 stycznia – parafia Św. Trójcy, 1118 N. Noble St., Chicago; parafia Św. Tomasza z Villanova, 1201 E. Anderson Dr., Palatine

28 stycznia – parafia Polskiej Misji pw. Miłosierdzia Bożego, 21W411 Sunset Ave., Lombard

 18 lutego – parafia Św. Ferdynanda, 3131 N. Mason Ave., Chicago

 25 lutego – parafia Polskiej Misji o. Cystersów, 116 Hilton St., Willow Springs

Więcej informacji na stronie: nszchicago.com/ Na tej stronie można m.in. przekazać darowiznę na kwestę.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Antybanderowski transparent na płocie konsulatu Ukrainy w Chicago [+FOTO]

PRZECZYTAJ: Antybanderowska akcja młodego pokolenia Polaków w USA. Młodzież z Chicago przeciwko UPA [+FOTO]

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz