Doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy, Mychajło Podolak, skomentował wypowiedź deputowanego rosyjskiej Partii Komunistycznej. Jego zdaniem, Rosja najwyraźniej zamierza przeprowadzić pełnoskalowy atak m.in. na Polskę.

W piątek wieczorem Mychajło Podolak, doradca szefa kancelarii prezydenta Ukrainy i członek delegacji na rozmowy z Rosją, zamieścił wpis na Twitterze.

„Federacja Rosyjska, najwyraźniej, zaatakuje pełnoskalowo Polskę, kraje bałtyckie i Kazachstan w ramach globalnej wojskowej operacji specjalnej na rzecz… demilitaryzacji i denazyfikacji” – napisał Podolak. Dodał, że tak twierdzi rosyjski deputowany, Siergiej Sawostjanow.

„To dopiero początek. Rosjanie otwarcie obiecują, że poleje się bardzo dużo europejskiej krwi” – dodał.

Przeczytaj: Ukraiński negocjator: Ukraina widzi Polskę jako przyszłego gwaranta swojego bezpieczeństwa

Czytaj również: Rosyjski negocjator: zbliżyliśmy się w kwestii neutralności Ukrainy. Podolak komentuje

Doradca ukraińskiego prezydenta nawiązał do wcześniejszej wypowiedzi Sawostjanowa, z Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej. Oświadczył on, że „demilitaryzacja i denazyfikacja Ukrainy zapewni trwałe bezpieczeństwo narodom Ukrainy, Rosji i całej Europy”. Dodał przy tym, że „dla pełniejszego procesu zapewnienia bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej w obszarze denazyfikacji i demilitaryzacji, oprócz Ukrainy uważam za właściwe włączenie [do tego – red.] jeszcze Pribałtyki [tj. krajów bałtyckich – red.], Polski, Mołdawii i Kazachstanu”.

Czytaj także: Ukraiński ambasador twierdzi, że Rosja szykuje się do ataku na Polskę, „może w najbliższych dniach”

Unian / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply