Platforma Obywatelska oskarża rząd o uniemożliwienie opozycji spotkania z Komisją Wenecką.

Przedstawiciele Komisji Weneckiej, którzy przyjechali do Polski, rozmawiają dziś o ustawie o Trybunale Konstytucyjnym z prezydentem, sędziami Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa oraz delegatami Sejmu i Senatu.

Problem jest taki, że Komisja spotka się głównie z przedstawicielami PiS-u, bo to będą marszałkowie Sejmu i Senatu oraz premier i ministrowie. Dlatego obawiamy się w Platformie, że będziemy mieli do czynienia z przekazem jednostronnym– mówił Sławomir Neumann z PO.

Neumann z PO poinformował, że posłowie Platformy zabiegali w MSZ o spotkanie z Komisją Wenecką, ale im odmówiono. Jak relacjonuje, usłyszał od szefa MSZ, iż „Komisja jest tak zajęta, że nie ma szans, aby to spotkanie się odbyło”.

Szef MSZ odesłał mnie do marszałka Kuchcińskiego, aby takie spotkanie zorganizować w Sejmie. Napisałem do marszałka taką prośbę, ale do dzisiaj nie mam odpowiedzi– mówił Sławomir Neumann. – Jeżeli PiS twierdzi, że wszystko jest z demokracją ok, to nie rozumiem takiego działania, które ma na celu odcięcie opozycji od spotkania z Komisją Wenecką– podsumował szef klubu PO.

tvp.info/KRESY.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    zefir :

    Przedstawiciele Komisji Weneckiej sami ,suwerennie podejmują decyzje o partnerach do rozmów.Skąd więc te antyrządowe podsrywajki buca Neumann’a z PO?Jak nie podoba się,to przecież zawsze pozostaje możliwość złożenia donosu do p.Rzeplińskiego lub p.Schultza,tak w stylu zdradzieckich kapusiów PO.