PiS jest skazany na Andrzeja Dudę? [SONDAŻ]

Wyniki sondażu dla WP.pl sugerują, że PiS w najbliższych wyborach prezydenckich najpewniej będzie zmuszony ponownie wystawić jako swojego kandydata obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.

W ramach sondażu dla portalu WP.pl zapytano, kto zdaniem Polaków najbardziej nadaje się na polskiego prezydenta. Ankietowani mieli do wyboru: Andrzeja Dudę, Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobro. Dodatkowo, mogli zaznaczyć, że ich zdaniem nikt z nich nie nadaje się na prezydenta Polski.

Jak wynika z sondażu, najwięcej respondentów wybrało tę ostatnią opcję. 54 proc. badanych jest zdania, że żaden z wymienionych polityków nie nadaje się na prezydenta. Spośród nich największą sympatią cieszy się obecny prezydent, który zdaniem 29 proc. ankietowanych najbardziej nadaje się na to stanowisko. Drugie miejsce zajął obecny premier Mateusz Morawiecki, z poparciem 10 proc. Na ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wskazało tylko 2 proc. badanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

Wyniki sondażu sugerują, że PiS w najbliższych wyborach prezydenckich najpewniej nie będzie mieć wyboru, a partia Jarosława Kaczyńskiego będzie zmuszona ponownie wystawić Andrzeja Dudę. Tak podsumowuje rezultaty portal WP.pl.

Badania przeprowadzono na panelu Ariadna wśród osób pełnoletnich w dniach 17-21 sierpnia 2018 roku.

Niedawny sondaż Ibris pokazywał, jak rozłożyłyby się głosy wyborców, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkali się Donald Tusk oraz Andrzej Duda lub Jarosław Kaczyński. Wynikało z tego, że w takich przypadkach w II turze wyborów prezydenckich Tusk wygrałby z Kaczyńskim (50:41), ale przegrałby z Dudą (50:45 proc).

Uczestników tego sondażu zapytano także, kogo PiS powinien wystawić do wyborów prezydenckich w 2020 roku. Zwyciężył Andrzej Duda, którego wskazało 32 proc. badanych, na drugim miejscu był Jarosław Kaczyński (10 proc.). Na dalszych miejscach znaleźli się Mateusz Morawiecki (9 proc.) oraz Beata Szydło (7 proc.). Co ciekawe tylko 1 proc. osób deklarujących się jako wyborcy PiS chciałoby widzieć Jarosława Kaczyńskiego w roli kandydata na prezydenta.

wp.pl / dorzeczy.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz