PiS jest skazany na Andrzeja Dudę? [SONDAŻ]

Wyniki sondażu dla WP.pl sugerują, że PiS w najbliższych wyborach prezydenckich najpewniej będzie zmuszony ponownie wystawić jako swojego kandydata obecnego prezydenta Andrzeja Dudę.

W ramach sondażu dla portalu WP.pl zapytano, kto zdaniem Polaków najbardziej nadaje się na polskiego prezydenta. Ankietowani mieli do wyboru: Andrzeja Dudę, Mateusza Morawieckiego i Zbigniewa Ziobro. Dodatkowo, mogli zaznaczyć, że ich zdaniem nikt z nich nie nadaje się na prezydenta Polski.

Jak wynika z sondażu, najwięcej respondentów wybrało tę ostatnią opcję. 54 proc. badanych jest zdania, że żaden z wymienionych polityków nie nadaje się na prezydenta. Spośród nich największą sympatią cieszy się obecny prezydent, który zdaniem 29 proc. ankietowanych najbardziej nadaje się na to stanowisko. Drugie miejsce zajął obecny premier Mateusz Morawiecki, z poparciem 10 proc. Na ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro wskazało tylko 2 proc. badanych.

 

Wyniki sondażu sugerują, że PiS w najbliższych wyborach prezydenckich najpewniej nie będzie mieć wyboru, a partia Jarosława Kaczyńskiego będzie zmuszona ponownie wystawić Andrzeja Dudę. Tak podsumowuje rezultaty portal WP.pl.

Badania przeprowadzono na panelu Ariadna wśród osób pełnoletnich w dniach 17-21 sierpnia 2018 roku.

Niedawny sondaż Ibris pokazywał, jak rozłożyłyby się głosy wyborców, gdyby w drugiej turze wyborów prezydenckich spotkali się Donald Tusk oraz Andrzej Duda lub Jarosław Kaczyński. Wynikało z tego, że w takich przypadkach w II turze wyborów prezydenckich Tusk wygrałby z Kaczyńskim (50:41), ale przegrałby z Dudą (50:45 proc).

Uczestników tego sondażu zapytano także, kogo PiS powinien wystawić do wyborów prezydenckich w 2020 roku. Zwyciężył Andrzej Duda, którego wskazało 32 proc. badanych, na drugim miejscu był Jarosław Kaczyński (10 proc.). Na dalszych miejscach znaleźli się Mateusz Morawiecki (9 proc.) oraz Beata Szydło (7 proc.). Co ciekawe tylko 1 proc. osób deklarujących się jako wyborcy PiS chciałoby widzieć Jarosława Kaczyńskiego w roli kandydata na prezydenta.

wp.pl / dorzeczy.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply