38-letni kierowca z Ukrainy stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mężczyzna miał ponad 3,6 promila w organizmie. Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Zakopiańska policja poinformowała o sprawie w sobotnim komunikacie. “O dachowaniu pojazdu osobowego w powiecie tatrzańskim, dyżurny zakopiańskiej policji został powiadomiony wczoraj tuż po godzinie 16. Gdy funkcjonariusze przyjechali na miejsce, w pojeździe nie było nikogo. Policjanci oraz strażacy zaczęli szukać kierowcy i osób, które ewentualnie mogły podróżować tym pojazdem. Ostatecznie kompletnie pijanego kierowcę udało się odnaleźć w pobliżu miejsca zdarzenia” – czytamy.

Badanie stanu trzeźwości 38-letniego kierowcy wykazało ponad 3.6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a samochód marki Renault, którym się poruszał został odholowany na strzeżony parking.

“Policjanci obecnie wyjaśniają wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Jutro 38-letni obywatel Ukrainy mieszkający czasowo na terenie powiatu tatrzańskiego zostanie doprowadzony do zakopiańskiego sądu” – podano.

Mężczyźnie grozi do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy, że statystycznie najwięcej przestępstw popełniają w Polsce Ukraińcy, jednak okazuje się, że najczęściej dopuszczają się ich Gruzini. W lipcu Rzeczpospolita powołała się na dane Komendy Głównej Policji, która znów podała szczegółowe informacje dot. przestępczości cudzoziemców. Na początku roku odmówiła podania ich portalowi Kresy.pl, tłumacząc to m.in. „prośbami ambasad” i niechęcią do „piętnowania” poszczególnych narodowości.

zakopane.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply